FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Gwałtowny podmuch wiatru uniósł w powietrze latawiec z 3-letnią dziewczynką [FILM]

Przerażające sceny rozegrały się na pokazie latawców na Tajwanie. Nagły podmuch wiatru poderwał w powietrze latawiec wraz z trzymającą go w dłoni 3-letnią dziewczynką. Dziecko uniesione zostało na wysokość ponad 30 metrów. Zobacz szokujące nagranie.

Tysiące rodzin brało w niedzielę (30.08) udział w dorocznym Międzynarodowym Festiwalu Latawców w mieście Hsinchu, 80 kilometrów na zachód od Tajpej, stolicy wyspy. Pogoda była wyjątkowo sprzyjająca, ponieważ wiał porywisty wiatr.

W pewnym momencie pojawił się tak gwałtowny podmuch, że porwał on latawiec, który w dłoni trzymała 3-letnia dziewczynka. Dziecko poszybowało na wysokość ponad 30 metrów. Całe szczęście latawiec w międzyczasie owinął się wokół jego talii, w przeciwnym razie doszłoby do tragedii.

Po kilku chwilach dziewczynka szczęśliwie wylądowała w tłumie spanikowanych gapiów. Po przebadaniu przez ratowników medycznych okazało się, że dziecko ma tylko niegroźne zadrapania. Naprawdę trudno uwierzyć w to, co możemy zobaczyć na nagraniu.

Niestety, często zdarza się, że pojawiający się znienacka wiatr porywa ze sobą dzieci. Wielokrotnie unosił w powietrze dmuchane zamki, w których bawili się najmłodsi. Niektóre takie incydenty kończyły się fatalnie.

Źródło: TwojaPogoda.pl / YouTube.

prognoza polsat news