FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Nadal nie będzie spokojnie. Przejdą burze, mocno popada i ochłodzi się [MAPY]

W weekend pogoda poprawi się, ale tylko w niektórych regionach kraju. Nadal musimy się spodziewać burz, które mogą być gwałtowne, z ulewami, gradem i silnym wiatrem, a przez to krzyżować nam plany. Temperatura spadnie. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Weekend nie będzie spokojny. Jeśli planujesz wypoczynek na wolnym powietrzu, to warto sprawdzić prognozę pogody, aby nie zostać zaskoczonym w ostatniej chwili przez burzę, deszcz i porywisty wiatr.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu zapowiada się najbardziej niebezpiecznie za sprawą burz, które przejdą nad południowymi i centralnymi regionami, w tym również nad Sudetami i Karpatami. Nie będą już one tak silne, jak ostatnio, ale nadal mogą czynić szkody, dlatego warto zachować ostrożność.

W ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 3 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Najpogodniej będzie na północy, a zwłaszcza na północnym zachodzie, gdzie padać nie powinno. Czeka nas ochłodzenie, które szczególnie oczekiwane jest przez mieszkańców południowych i wschodnich regionów, gdzie dotychczas panował męczący upał. Termometry pokażą od 19 stopni na Pomorzu do 23-25 stopni na większym obszarze.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu już ze spokojniejszą aurą, ale z wyjątkami. Burze, na szczęście słabe, tym razem nawiedzą południowe i południowo-wschodnie regiony kraju, zwłaszcza Karpaty. W górach należy zachować szczególną ostrożność.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Na pozostałym obszarze spodziewamy się słonecznej aury, jedynie miejscami na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie może słabo i przelotnie popadać. Na termometrach przyjemne od 21 stopni nad morzem do 24-26 stopni w większości regionów.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news