FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Uważaj na gwałtowne burze z ulewami, gradem i porywistym wiatrem [MAPY]

W weekend spodziewamy się niespokojnej pogody, ponieważ mogą się pojawiać burze, miejscami gwałtowne, z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. W których regionach kraju? Sprawdź najnowszą prognozę.

W ostatnich dniach burze z ulewnym deszczem pojawiały się jedynie lokalnie w różnych regionach kraju. W weekend ich zasięg zdecydowanie się zwiększy, podobnie jak natężenie. Warto więc sprawdzić szczegółową pogodę dzień po dniu.

Pogoda na sobotę

W pierwszej połowie dnia powinno być jeszcze słonecznie, przeważnie bez opadów. Jednak od godzin południowych chmur zacznie systematycznie przybywać aż po południu i wieczorem wystąpią przelotne, ale chwilami intensywne, opady deszczu, miejscami połączone z burzami.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

W trakcie burz spaść może do 20-30 litrów deszczu na metr kwadratowy, możliwy jest też grad o średnicy do 2 cm i porywy wiatru do 90 km/h. Burze nie powinny dotrzeć na północny zachód i wschód. Na termometrach od 15 stopni nad morzem do 26 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

Pogoda na niedzielę

Drugi dzień weekendu pod znakiem zupełnej odmiany pogody. Nie powinno już padać, niebo zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Najwięcej słońca spodziewamy się w północnych regionach.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Spłynie znacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie od zaledwie 13 stopni na Śląsku do 18 stopni na Warmii, Mazurach i Mazowszu. Chłód potęgować będzie wiatr z północnego zachodu w porywach do 50 km/h.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news