FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Czy pogoda będzie sprzyjać na stadionach i w strefach kibica podczas meczów Polaków? [MAPY]

Startuje Euro 2020, tym razem w różnych zakątkach kontynentu, od chłodnej Szkocji aż po upalną Hiszpanię i Włochy. Mecze będą rozgrywane popołudniami i wieczorami, co oznacza, że mogą przechodzić gwałtowne burze i krzyżować plany piłkarzom i kibicom.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Zamiast jednego czy też dwóch krajów, aż dziesięć. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbywać się będą w najróżniejszych strefach klimatycznych, gdzie pogoda pokaże swoje najbardziej skrajne oblicze.

W szkockim Glasgow trzeba się liczyć z deszczem i chłodem, w duńskiej Kopenhadze z porywistym wiatrem, a w hiszpańskiej Sewilli z potwornym upałem. Przez cały miesiąc piłkarzom i kibicom będą towarzyszyć burze, ulewy, wahania temperatur, a być może także powodzie.

Euro 2020 rozpocznie się naprawdę gorąco, i to nie tylko z powodu temperamentu Włochów, którzy na rzymskim stadionie Olimpico pierwszy mecz rozegrają z Turkami. W godzinach popołudniowych, gdy kibice w pełnym słońcu zaczną się gromadzić przed stadionem, temperatura sięgnie 31 stopni.

Na szczęście wieczorem, podczas meczu, ochłodzi się do przyjemnych 24 stopni. Nie spodziewamy się ani kropli deszczu. Aura w żadnym razie nie przeszkodzi w rozgrywce i nie będzie można jej obarczyć za przegraną.

Bardziej zróżnicowana i niespokojna pogoda panować będzie w sobotę (12.06). O godzinie 15:00 w Baku w Azerbejdżanie zmierzy się Walia ze Szwajcarią. Będzie jeszcze słonecznie i przyzwoite 23 stopnie. Jednak o 18:00, gdy w Kopenhadze w Danii staną na przeciw siebie Duńczycy i Finowie, może przelotnie padać czy 17 stopniach.

Wieczorny mecz Belgów z Rosjanami na stadionie w Petersburgu pod znakiem pogodnego nieba i 19 stopni. Przed meczem, w godzinach popołudniowych, może jednak spaść deszcz i silniej powiać.

Mokro może być także podczas meczu Austrii i Północnej Macedonii w Bukareszcie oraz Szkotów z Czechami w Glasgow. Z kolei najgorętszym meczem będzie potyczka Hiszpanów i Szwedów w andaluzyjskiej Sewilli, gdzie temperatura mimo wieczoru będzie sięgać przeszło 30 stopni.

Wcześniej spodziewamy się 34 stopni w cieniu, a odczuwalnie nawet 37 stopni żaru. Dla Hiszpanów taka temperatura o tej porze roku to nic nadzwyczajnego, jednak Szwedzi mogą być z jej powodu osłabieni.

Jaka pogoda podczas meczów Polaków?

Gdy w poniedziałek (14.06) po godzinie 18:00 nasi zmierzą się ze Słowakami w Petersburgu w Rosji, aura będzie sprzyjająca. Nie spadnie deszcz, nie będzie silnie wiało, a temperatura wyniesie 19 stopni. Podobnej aury spodziewamy się w strefach kibica „pod chmurką” w całej Polsce. Będzie słonecznie i od 18 stopni na wschodzie do 25 stopni na zachodzie kraju.

Drugi mecz Polaków minie w zupełnie innej atmosferze. W sobotę (19.06) stoczymy bój z Hiszpanami w piekielnie gorącej Sewilli. Temperatura będzie za dnia sięgać 35 stopni, a do wieczora nie spadnie poniżej 30 stopni. Będzie parno i duszno.

Miejmy nadzieję, że pogoda będzie jednak o wiele łaskawsza dla piłkarzy i kibiców, a święto piłki nożnej minie bez utrudnień ze strony aury.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news