FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Znów spadnie 20 cm śniegu. Będzie paraliż drogowy i kolejowy, awarie energetyczne. W których regionach?

Ostrzegamy przed następnymi śnieżycami, które potrwają około doby i mogą spowodować paraliż w ruchu drogowym i kolejowym. Możliwe są też awarie sieci energetycznej oraz przerwy w dostawach prądu. Sprawdź, w których regionach kraju.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Śnieżyce rozpoczną się w środę (10.02) po południu w Karpatach, gdzie dotrą znad Słowacji. Późnym popołudniem intensywnych opadów śniegu, połączonych z porywistym wiatrem do 50 km/h, wzniecającym zawieje śnieżne, spodziewamy się w woj. śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Wieczorem śnieżyca obejmie również woj. lubelskie, ale nadal najmocniej sypać będzie w woj. podkarpackim. We wszystkich wymienionych województwach pod znakiem silnych zamieci śnieżnych zapowiada się także cała noc ze środy na czwartek (10/11.02).

W czwartek (11.02) opady jeszcze bardziej się nasilą. Tym razem w woj. podkarpackim i lubelskim, gdzie śnieżyce i zawieje śnieżne będą szaleć z największą intensywnością po południu i wieczorem. Osłabną i ostatecznie ustąpią dopiero w nocy z czwartku na piątek (11/12.02).

W prognozowanym okresie spadnie przeważnie 10-20 cm śniegu, a lokalnie w woj. podkarpackim do 30 cm. Łączna grubość pokrywy śnieżnej po śnieżycach, wraz z obecnie zalegającą pokrywą, wyniesie, w zależności od regionu, od 30 do 45 cm.

Kierowców uprzedzamy, że warunki drogowe będą bardzo trudne, zwłaszcza podczas największego natężenia opadów, kiedy pługi nie będą nadążać z odśnieżaniem. Niektóre drogi mogą być nieprzejezdne. Warto zrezygnować na czas śnieżyc z podróży, jeśli nie będzie ona konieczna.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news