FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Powiew wiosny na południu kraju. Przy pogodnym niebie termometry pokazały nawet 12 stopni w cieniu

Mieszkańcy północnych regionów kraju, gdzie było około zera, mogą pozazdrościć temperatur, które odnotowano w środę na południu. Termometry pokazały tam nawet 12 stopni w cieniu, w dodatku niebo rozpogodziło się. Można było poczuć wiosnę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

12 stopni to najwyższa w środę (3.02) temperatura odnotowana miejscami na Śląsku i w Małopolsce. Termometry pokazały tyle m.in. we Wrocławiu. Co ciekawe, tylko o 1 stopień mniej było w Zakopanem.

Gwałtowną odwilż przyniósł południowy wiatr. Za jego sprawą w całej południowej Polsce temperatura przekroczyła 5 stopni, osiągając przeważnie od 5 do 8 stopni. Dla porównania na północy w tym czasie było tylko ledwo powyżej zera, najwyżej do 1-2 stopni.

Noc ze środy na czwartek (3/4.02) w całej południowej części kraju temperatura utrzyma się powyżej zera, dopiero w czwartek (4.02) późnym wieczorem przejdzie na wartości ujemne. Na północy i w centrum mróz chwyci jeszcze w środę (3.02) wieczorem, najpóźniej rano, i tam możliwe jest intensywne oblodzenie dróg i chodników. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność!

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news