FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Gdzie zza chmur wyjrzy słońce, a gdzie popada?

Zbliża się weekend, więc większość z nas zadaje sobie pytanie, czy pogoda pozwoli nam na chociaż trochę aktywności na świeżym powietrzu. Czy zmiany w pogodzie przeciągną się też na końcówkę tygodnia? Sprawdź prognozę!

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu przejaśnienia przyniesie jedynie na zachodzie i południu kraju. Jednak o bezchmurnym niebie nawet nie ma mowy. Na pozostałym obszarze będzie pochmurno, a miejscami na północy i północnym wschodzie spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura będzie bardzo niska, ale przeważnie powyżej zera w najcieplejszym okresie dnia. Termometry pokażą od zera na północnym wschodzie do 5 stopni na południu. Południowo-wschodni wiatr pozostanie słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie stabilne.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu większe przejaśnienia, a miejscami też rozpogodzenia, przyniesie w zachodnich województwach. Słońce wyjrzy zza chmur również na południu i w centrum. Poza tym utrzyma się przeważające zachmurzenie z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu na północy i wschodzie.

Temperatura nie ulegnie żadnym zmianom. Nadal notować będziemy od zera na północnym wschodzie do 3-4 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr ze zmiennych kierunków osłabnie jeszcze bardziej. Ciśnienie zacznie bardzo szybko rosnąć.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news