FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W weekend kolejne załamanie pogody. Śnieg, deszcz, porywisty wiatr i duże ocieplenie [MAPY]

W weekend aura będzie bardzo kaprysić. Jeden dzień zapowiada się słonecznie i zimno, a drugi mokro, wietrznie i dużo cieplej. Warto sprawdzić prognozę, aby pogoda nie zaskoczyła nas w najmniej odpowiednim momencie.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Pogoda na sobotę

Pierwszy dzień weekendu będzie zdecydowanie najładniejszy. Od rana od wieczora spodziewamy się mnóstwa słońca. Miejscami niebo będzie zupełnie wolne od chmur i błękitne. Nigdzie nie pojawią się opady.

Niestety, nadal będzie bardzo zimno. O poranku przymrozki, a po południu nie więcej niż 5 stopni. Odczuwalnie będzie jeszcze zimniej z powodu silnego wiatru osiągającego 40-50 km/h, a nad morzem nawet 80 km/h.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Pogoda na niedzielę

Nadejdzie załamanie pogody. Najpierw na północy, a następnie w centrum kraju niebo zachmurzy się, zacznie padać i utrzyma się porywisty wiatr. Przeważnie spodziewamy się deszczu, jednak miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie, może początkowo padać deszcz ze śniegiem i śnieg.

Najkorzystniejsza aura utrzyma się w województwach południowych, gdzie do końca dnia padać nie będzie, jednak chmur z każdą godziną będzie systematycznie przybywać.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Front przyniesie nam ocieplenie. Na przeważającym obszarze kraju odnotujemy w najcieplejszym momencie dnia od 4 do 7 stopni, cieplej będzie na Pomorzu, nawet do 10 stopni. Jednak tego ciepła nie odczujemy z powodu bardzo silnego wiatru.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news