FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Trzy słoneczne i bardzo ciepłe dni. Później burze i ulewy, a temperatura spadnie o całe 10 stopni

Dni słonecznej i bardzo ciepłej aury są już policzone. Wszystko wskazuje na to, że pogoda tym razem dostosuje się do kalendarza, ponieważ w sam raz na pierwsze dni jesieni nadciągną ulewne deszcze, a temperatura mocno się obniży. Sprawdź prognozę.

Fot. unsplash / Konstantin Planinski.
Fot. unsplash / Konstantin Planinski.

Jeśli wciąż Wam mało bardzo ciepłej i słonecznej pogody, to macie zaledwie 3 dni na nacieszenie się nią zanim lato zmieni się w jesień, nadciągną deszcze i przeszywające chłody, które przyprawią nas o sezonową chandrę.

Od poniedziałku do środy (21-23.09) będziemy cieszyć się powiewami późnego lata. Pięknej pogody będzie bronić potężny wyż panujący nad rejonem Morza Czarnego, a więc tam, gdzie być powinien, abyśmy mogli mówić o prawdziwym babim lecie.

Niebo przez całą dobę będzie się mienić błękitem, a jeśli pojawią się na jego tle jakieś obłoczki, to będą to niegroźne, za to bardzo malownicze, chmury pierzaste, które nie przyniosą nawet kropli deszczu.

Prognoza pogody na wtorek. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura będzie nas wyjątkowo rozpieszczać, ponieważ popołudniami termometry pokazywać będą w cieniu przeważnie od 24 do 26 stopni. Nawet na Pomorzu i Suwalszczyźnie, gdzie będzie najchłodniej, odnotujemy co najmniej 23 stopni. Na południu i w centrum lokalnie będzie nawet 28 stopni.

Nagłe załamanie pogody

W środę (23.09) późnym popołudniem, wieczorem i w nocy od południa kraju w kierunku centrum będą wędrować deszczowe chmury, które miejscami mogą też przynieść wyładowania atmosferyczne. To będzie początek radykalnej zmiany w pogodzie, która z lata przeniesie nas do jesieni.

Prognoza pogody na środę. Fot. TwojaPogoda.pl

W czwartek (24.09) niemal wszędzie może padać, chwilami dość obficie, miejscami zagrzmi. Temperatura jeszcze będzie wysoka, ale w opadach zacznie się obniżać. Sięgnie maksymalnie do 24-25 stopni.

Prognoza pogody na czwartek. Fot. TwojaPogoda.pl

W piątek (25.09) załamanie pogody pogłębi się. Od zachodnich i północno-zachodnich regionów kraju temperatura spadnie poniżej 20 stopni, a miejscami nie przekroczy 15 stopni. Będzie pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze jeszcze będzie ciepło.

Prognoza pogody na piątek. Fot. TwojaPogoda.pl

To zapowiedź ponurego, bardzo deszczowego, wietrznego i zimnego weekendu. Na większym obszarze kraju spadnie od 20 do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, a lokalnie nawet do 100 litrów.

Posucha zmieni się w podtopienia

To astronomiczne sumy opadów mogące powodować gwałtowne wzbieranie rzek i lokalne podtopienia. To tak, jakby w zaledwie 3 dni miało spaść tyle deszczu, ile powinno przez cały miesiąc, a nawet więcej. W wielu regionach kraju będą to pierwsze deszcze aż od 3 tygodni!

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Przez tak długi czas było sucho, aby nagle w kilkadziesiąt godzin zaległe ilości deszczu miały zostać nadrobione. W najbardziej mokrych miejscach temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie będzie przekraczać 10 stopni. Zrobi się przeszywająco zimno.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news