FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Będzie ciepło i słonecznie, a może gorąco i burzowo? Sprawdź prognozę [MAPKI]

Czy w weekend pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu? A może będą nas niepokoić gwałtowne burze? Co z temperaturą? Ochłodzi się, a może będzie bardzo gorąco? Sprawdźmy szczegółową prognozę na koniec tygodnia.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu przyniesie nam bardzo dużo pogodnego nieba, jedynie poza regionami północno-wschodnimi, gdzie może słabo i przelotnie popadać. Nie spodziewamy się jednak gwałtownych burz, więc będzie można wypoczywać w spokoju i bez obaw o nagłe załamanie pogody.

Temperatura oscylować będzie na poziomie, który dla większości z nas jest bardzo przyjemny. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 20 stopni nad morzem przez 23-25 stopni na większym obszarze do 26 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu zmiany w pogodzie przyniesie na zachodzie, północy i w centrum, gdzie trzeba się liczyć z przelotnymi opadami deszczu, na ogół słabymi. Nie będą im towarzyszyć burze. Na pozostałym obszarze nadal będzie sucho i słonecznie.

Temperatura w dalszym ciągu odpowiednia, od 22 stopni nad morzem przez 23-26 stopni w większości miejsc do nawet 28 stopni na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

Nad morzem sobota będzie słoneczna, jednak w niedzielę zachmurzy się i może popadać. Na mazurskich jeziorach oba weekendowe dni mogą przynieść trochę deszczu. W górach aura zapowiada się najlepiej, ponieważ przez cały weekend będzie słonecznie i bez opadów.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news