FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W weekend miejscami bardzo mocno popada. Czy temperatura będzie przyjemna? Sprawdź!

Wszyscy ci, którzy czekają na ciepły i słoneczny weekend, mogą się poczuć rozczarowani. Zapowiada się kapryśna pogoda, zarówno ze słońcem, jak i deszczem, miejscami bardzo obfitym. Sprawdźmy szczegółową prognozę.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu zapowiada się ponuro i bardzo deszczowo w zachodnich województwach. Tam nie dość, że temperatura nie zdoła przekroczyć 15 stopni, a miejscami sięgnie co najwyżej 12 stopni, to jeszcze spadnie nawet 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi i będzie porywiście wiać.

Im dalej na wschód, tym chmur na niebie będzie mniej, a opady będą słabsze. Na wschodzie spodziewamy się słonecznej i suchej aury, przy bardzo przyjemnej temperaturze dochodzącej do niemal 20 stopni.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu minie pod znakiem wilgotnej i bardzo wietrznej pogody. Porywy zachodniego wiatru będą osiągać do 60-80 km/h. Mogą być miejscami niebezpieczne i powodować szkody. Prawie wszędzie popada.

Temperatura sięgnie od 13 stopni nad morzem do 18 stopni w centrum kraju. Jednak przy silnym wietrze, opadach i przeważającym zachmurzeniu odczuwalnie będzie nawet o kilka stopni mniej w stosunku do wskazań termometrów.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news