FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Młodziutki Księżyc spotka się z najpiękniejszą z planet. Wszyscy spójrzmy wtedy w niebo

W sobotę będziemy świadkami wyjątkowego spotkania na niebie. Wieczorem, krótko po zachodzie słońca, Księżyc zbliży się do Wenus, planety nazywanej Boginią Miłości. Zobaczcie razem z nami to malownicze zjawisko.

Tak będzie wyglądać sobotnie wieczorne spotkanie Księżyca i planety Wenus. Fot. Pxhere.
Tak będzie wyglądać sobotnie wieczorne spotkanie Księżyca i planety Wenus. Fot. Pxhere.

To będzie naprawdę romantyczny sobotni (28.03) wieczór. Większość z nas spędzi go w domu, a to świetna okazja, aby wyjrzeć przez okno lub wyjść na balkon, aby zachwycić się niezwykłym zjawiskiem na niebie. Nie będzie potrzebna lornetka, luneta czy też teleskop, wystarczy gołe oko.

45 minut po zachodzie Słońca, a więc między godziną 19:00 a 19:30, spójrzcie w kierunku nieba zachodniego. Ujrzycie tam Srebrny Glob zaraz po nowiu, a więc w postaci wąskiego sierpa. W górę i na prawo od niego będzie jaśnieć bardzo jasna „gwiazdka”.

Nie będzie to oczywiście prawdziwa gwiazda, lecz planeta, a dokładniej Wenus, która często nazywana jest bliźniaczką Ziemi, bo ma niemal identyczną średnicę równikową, co nasza planeta. Księżyc znajdzie się na tle gwiazdozbioru Byka, zaś Wenus w sąsiednim Baranie.

Wenus i Księżyc. Fot. NASA.

Czasu na podziwianie tego fascynującego spotkania mamy bardzo dużo, ponieważ oba obiekty schowają się za horyzontem dopiero między godziną 22:00 a 23:00. Przed nami więc 3-4 godzinny spektakl, który będzie bardzo fotogeniczny. Czekamy więc na Wasze zdjęcia: redakcja@twojapogoda.pl

Dodajmy, że Księżyc znajdować się będzie 384 tysiące kilometrów od Ziemi, a Wenus znacznie dalej, bo 100 milionów kilometrów. Planeta Miłości to bardzo gorący świat pełen wulkanów. Panuje tam bardzo silny efekt cieplarniany, którego tak bardzo obawiamy się na Ziemi.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news