FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wiosna pełną gębą. Prawie 20 stopni i błękitne niebo. Tłumy spacerujących na świeżym powietrzu

Doczekaliśmy się ciepłych i słonecznych dni. W środę termometry na Śląsku pokazały nawet 19 stopni w cieniu. Tak ciepło od początku roku jeszcze nie było. Jednak w czwartek może być jeszcze cieplej. Piękna aura zachęciła tłumy Polaków do spacerów.

Piękna środa na łonie przyrody. Fot. TwojaPogoda.pl
Piękna środa na łonie przyrody. Fot. TwojaPogoda.pl

19 stopni to najwyższa jak dotąd temperatura w tym roku. Odnotowano ją w środę (18.03) w godzinach popołudniowych na Śląsku, gdzie niebo było pogodne, w wielu miejscach zupełnie wolne od chmur i błękitne. Chwilami tylko silniejszy wiatr niósł orzeźwienie.

Na przeważającym obszarze kraju notowano w tym czasie bardzo przyjemne temperatury od 16 do 18 stopni, nawet w zwykle najchłodniejszych miejscach, a więc na Mazurach czy na Pomorzu. Na Suwalszczyźnie i wybrzeżu temperatura sięgnęła 14 stopni.

Izoterma zera stopni wzbiła się na wysokość ponad 2 tysięcy metrów, dlatego też odwilż sięgnęła górskich szczytów. Na Kasprowym Wierchu w Tatrach zmierzono 2 stopnie, a na Śnieżce w Karkonoszach 3 stopnie na plusie.

Wyjątkowo ciepła i pogodna aura zachęciła tłumy Polaków do spacerów nad rzekami, jeziorami, po lasach czy parkach. Wszyscy starają się trzymać dystans od siebie, aby nie zainfekować się koronawirusem. Jednak w niektórych miejscach spotkać można tłumy spacerowiczów, którzy wydają się nie przejmować zagrożeniem.

Piękna środa na łonie przyrody. Fot. TwojaPogoda.pl

Noc ze środy na czwartek (18/19.03) nigdzie przymrozków nie przyniesie, wręcz przeciwnie, zapowiada się ciepło. Do poranka termometry pokażą minimalnie od 7 do 9 stopni. Począwszy od regionów północnych zacznie się chmurzyć i padać.

W czwartek (19.03) najcieplej będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie temperatura może sięgać około 20 stopni w cieniu. Tylko tam spodziewamy się suchej i słonecznej aury. Na pozostałym obszarze ochłodzi się o kilka stopni, ponieważ niebo zachmurzy się i zacznie padać.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news