FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Śnieg prószy na kolejne regiony kraju. Sprawdź, kiedy może pojawić się w Twojej miejscowości

Najpierw śnieg spadł na Mazurach, Suwalszczyźnie i terenach górzystych. Później zabieliło się też na Górnym Śląsku. Niebawem zimowe krajobrazy mogą zagościć także w innych regionach naszego kraju. Kiedy dotrą do Twojej miejscowości? Sprawdź!

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Do Polski napływa zimna masa powietrza arktycznego znad okolic bieguna północnego. Temperatura w najbliższych dniach będzie balansować na poziomie zera. Nocami i porankach będzie lekko poniżej zera, a popołudniami nieznacznie powyżej zera.

Takie zmiany temperatury zawsze skutkują niebezpiecznymi zjawiskami lodowymi. Deszczówka zbierająca się na drogach i chodnikach za dnia, w nocy będzie zamarzać tworząc oblodzenie. Z kolei deszcz lub śnieg padający tuż po nocy na jeszcze wychłodzoną nawierzchnię, będzie zamarzać powodując gołoledź.

Śnieg w Mikołowie w woj. śląskim. Fot. Damian Dąbrowski / TwojaPogoda.pl

Zarówno kierowcy, jak i piesi, powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ może być ślisko. Nie trudno będzie się poślizgnąć i połamać, warunki atmosferyczne będą też sprzyjać wypadkom drogowym, a zwłaszcza karambolom.

Śnieg w Mysłowicach w woj. śląskim. Fot. Damian Dąbrowski / TwojaPogoda.pl

W niedzielę (1.12) zabieliło się ponownie na Mazurach i Suwalszczyźnie. Pierwszy śnieg spadł natomiast na Górny Śląsk i Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. Przybyło też śniegu w górach. W ciągu dnia nadal może padać na południu i północnym wschodzie kraju.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @yolusix

Poniedziałek (2.12) opady przyniesie już w całym kraju. W ciągu dnia padać będzie głównie deszcz, jednak późnym popołudniem i wieczorem, wraz ze spadkiem temperatury poniżej zera, zacznie się robić biało. Tym razem na północy, południu, wschodzie i w centrum.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Amelia Duszyńska (@duszynskaamelia)

To oznacza, że we wtorkowy (3.12) poranek nie powinniśmy być zaskoczeni, gdy za oknem ujrzymy zimową scenerię, zwłaszcza jeśli mieszkamy na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Śniegu przybędzie też w górach.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez tomek smugaj (@tomeksmugaj)

Pokrywa śnieżna będzie jednak nieduża, bo sięgnie najwyżej 1-2 centymetrów, tylko w górach spadnie nieco więcej białego puchu, około 5 cm. Z prognoz wynika, że na większe ilości śniegu przyjdzie nam poczekać do kolejnego tygodnia, gdy mocniej poprószy na wschodzie i w górach.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news