FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na długi weekend: W który dzień nie będzie padać? Sprawdź!

W długi weekend związany ze Świętem Niepodległości, zapowiada się pod znakiem pogody w kratkę. W jeden dzień będzie padać, a w drugi spodziewamy się pogodnego nieba. Warto sprawdzić szczegółową prognozę, aby optymalnie zaplanować sobie odpoczynek i aktywność poza domem.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Co nas czeka w długi weekend w pogodzie? Niestety, sporo kaprysów, jak zwykle o tej porze roku. W który dzień będzie świecić słońce i warto udać się na spacer, a w który lepiej pozostać w domu, bo możemy zmoknąć do suchej nitki? Odpowiedź znajduje się w prognozie szczegółowej.

Pogoda na sobotę, 9 listopada

Początek weekendu najbardziej paskudnie minie w zachodnich województwach. Tam raczej nie ma co liczyć na przejaśnienia. Dominować będą niskie chmury, które przyniosą sporo deszczu. Spadnie nawet kilkanaście litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a temperatura nie przekroczy 10 stopni. Będzie też mocno wiać.

Zupełnie inna aura panować będzie miejscami na wschodzie, gdzie od rana do wieczora będzie pogodnie i bez opadów. Im dalej na południe, tym będzie cieplej. Niemal 20 stopni odnotujemy w Małopolsce. W chwilach, gdy nie będzie padać, zrobi się bardzo przyjemnie.

Pogoda na niedzielę, 10 listopada

Drugi dzień weekendu przyniesie nam ochłodzenie i mnóstwo deszczu. Te największe opady z zachodu przeniosą się nad regiony południowe, wschodnie i centralne. Spadnie tam nawet 20-40 mm deszczu, czyli tyle, ile zwykle przez większą część listopada.

Na zachodzie wreszcie zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Na przeważającym obszarze kraju, jedynie poza regionami wschodnimi, termometry pokażą poniżej 10 stopni. Im dalej na północ, tym może silniej wiać, przez co temperatura odczuwalna będzie niższa od tej wskazywanej przez termometry.

Pogoda na poniedziałek, 11 listopada

Święto Niepodległości pod względem pogody w skali całego kraju zapowiada się naprawdę przyzwoicie. Mokre fronty nas opuszczą. Jeśli popada, to tylko miejscami na północy i północnym wschodzie, przy czym deszcze będą słabe i przelotne.

Niebo w większości regionów przejaśni się i rozpogodzi, choć poranek może jeszcze przynieść gęste mgły, będące skutkiem parowania spadłej dzień wcześniej deszczówki. Temperatura będzie osiągać w okolicach 7-10 stopni. Idealne warunki na spacer, aktywność sportową i udział we wszelkich imprezach „pod chmurką” z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news