Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Pogoda na jesień i zimę. Czy jesień będzie ciepła i słoneczna, a zima mroźna i śnieżna? Sprawdź!

Lato rozpoczęło się upalnie, ale kończy się kapryśnie. Czy to oznacza, że jesień nadejdzie wcześniej niż zwykle? Czy będzie słoneczna i ciepła, a może mokra i wietrzna? Czy zimą powinniśmy się szykować na srogie mrozy i duże śniegi? Tylko u nas sprawdzisz prognozę na jesień i zimę!

Fot. TwojaPogoda.pl

Mimo, że lato jeszcze się nie skończyło, to jednak większość z nas już zastanawia się, jaka będzie jesień i zima. Wiąże się to z próbą zaplanowania sobie domowego budżetu na wydatki na ogrzewanie w chłodnej porze roku.

To, ile wydamy, a ile oszczędzimy, będzie zależeć oczywiście w znacznej mierze od pogody. Ostatnie łagodne zimy sprawiły, że wydatki były mniejsze. Jednak wystarczy, że nadchodząca zima będzie ostra, to wszystko to, co zaoszczędziliśmy, będziemy musieli wydać i to nawet z nawiązką.

Nic więc dziwnego, że ciekawią nas najnowsze prognozy sezonowe. Jeśli nasze przewidywania sprawdzą się, tak celnie, jak przed rokiem, to w następnych miesiącach będzie się nad naszymi głowami działo naprawdę dużo.

Wrzesień

Uspokajamy, że mimo ostatnich kaprysów aury, w tym roku jesień nie nadejdzie wcześniej niż zwykle. Wrzesień, który zaliczamy już do grona jesiennych, szykuje się ciepło. W całym kraju średnia temperatura miesięczna będzie powyżej normy, szczególnie w województwach południowych i wschodnich.

Fot. TwojaPogoda.pl

Nie będzie to miesiąc rekordowo gorący, jednak na tyle ciepły, abyśmy byli zadowoleni. Temperatury mierzone popołudniami będą często osiągać 25 stopni, a niewykluczone, że w pierwszej połowie miesiąca nawet dochodzić do progu upału.

Dla rolników, ogrodników i grzybiarzy dobra wiadomość jest taka, że będzie wreszcie częściej i obficiej padać. Póki co nic nie wskazuje na to, aby wrzesień miał przedłużać suszę, a zwłaszcza ją dalej pogłębiać. Sumy opadów będą raczej przekraczać normę z wielolecia, co oznacza wilgotne oblicze tego miesiąca, jednak bez żadnych skrajności.

Październik

Przyzwyczailiśmy się już do wyjątkowo ładnych okresów złotej jesieni. W tym roku październik też nie powinien nas niemiło zaskoczyć. Dni słonecznych będzie na tyle dużo, abyśmy wszyscy mogli do woli nacieszyć się barwami jesieni.

Fot. TwojaPogoda.pl

Średnia temperatura powietrza będzie wyższa od normy wieloletniej, a to znaczy tyle, że październik zapowiada się ciepło. Sumy opadów wrócą do normy, nie będzie ani za mokro, ani za sucho.

Listopad

Jesień w tym roku wydłuży się nam na niemal cały listopad, który będzie, jak wynika ze wstępnych prognoz, nie tylko ciepły, ale też suchy. Mniejsza niż zwykle ilość dni pochmurnych i mokrych to więcej godzin ze Słońcem, którego w błyskawicznie skracające się dni zawsze nam bardzo brakuje. Jest więc spora nadzieja, że zaawansowana jesień obejdzie się z nami łagodnie.

Grudzień

Na zachodzie kraju pierwszy miesiąc zimy minie raczej pod znakiem jesiennej aury. Utrzymają się wysokie temperatury, za sprawą których częściej będzie padać deszcz niż śnieg. Inaczej będzie na wschodzie, gdzie spodziewamy się pierwszego uderzenia zimy ze śniegiem i mrozem.

Fot. TwojaPogoda.pl

Styczeń

W najzimniejszym miesiącu zimy pogoda stanie na głowie. Zamiast solidnego mrozu i hałd śniegu będzie na tyle ciepło, aby częściej niż biały puch, padał deszcz. Będą miejsca, gdzie przez większą część miesiąca nie spadnie ani centymetr śniegu.

Jednak pierwszy miesiąc przyszłego roku będzie też mokry. Zwykle oznacza to pochmurne niebo, które może nas przyprawiać o sezonową depresję. Oczywiście mamy nadzieję, że będzie nie tylko ciepło, ale też pogodnie, a śniegu dużo spadnie tylko w górach. Jednak gdyby miało być inaczej, to humor z pewnością poprawią nam oszczędności wynikające ze zmniejszonego ogrzewania.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda