FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda będzie w pierwszej połowie kwietnia? Sprawdź!

Rozpoczyna się kwiecień, który przed rokiem okazał się rekordowo ciepły i słoneczny. Czy w tym sezonie będzie podobnie? A może zima jeszcze sobie o nas przypomni i o prawdziwej wiośnie możemy zapomnieć? Sprawdź pogodę na 16 dni.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Pierwszy tydzień kwietnia przyniesie nam ciepłą i słoneczną pogodę. Termometry w najcieplejszych regionach kraju będą pokazywać nawet 20 stopni w cieniu. Padać będzie słabo, przelotnie i tylko miejscami. Więcej deszczu spadnie dopiero pod koniec tygodnia, gdy nadejdzie ochłodzenie.

Dalsza część kwietnia też będzie bardzo ciepła. Dominować będzie słoneczna aura, a opady, miejscami połączone z burzami, przyniosą nam orzeźwienie. Nic nie wskazuje na to, aby zima do nas wróciła, choć przymrozki mogą się pojawiać od czasu do czasu nocami i o porankach.

Poniedziałek, 1 kwietnia:

Przepięknie zapowiada się pierwszy dzień kwietnia i zarazem tygodnia roboczego. Wszędzie będzie słonecznie, przeważnie bezchmurnie, a do tego dość ciepło. Po porannych przymrozkach do minus 5 stopni, temperatura wzrośnie po południu do około 10 stopni. Uczucie przeszywającego chłodu będzie nasilać wiatr w porywach osiągający 40-50 km/h.

Wtorek, 2 kwietnia:

Kolejny pogodny i bezdeszczowy dzień. Temperatura wzrośnie, na południu do około 15 stopni, jednak tak ciepło, jak wskażą to termometry nie będzie, ponieważ spodziewamy się porywistego wiatru dochodzącego do 60-70 km/h.

Środa, 3 kwietnia:

Zacznie przybywać chmur, które na zachodzie przyniosą deszcze. Temperatura jeszcze wzrośnie, na południu nawet do 18 stopni.

Czwartek, 4 kwietnia:

Umiarkowane zachmurzenie z lokalnymi opadami deszczu, głównie w centrum i na północnym zachodzie. Temperatura przeważnie osiągnie od 15 do 20 stopni.

Piątek, 5 kwietnia:

Na zachodzie i południu przelotnie popada. Na pozostałym obszarze będzie dość pogodnie. Utrzyma się wysoka temperatura, w dzielnicach południowych, zachodnich i centralnych sięgająca około 20 stopni.

Sobota, 6 kwietnia:

Początek weekendu zapowiada się słonecznie na zachodzie kraju, a zwłaszcza na Pomorzu. Na pozostałym obszarze niestety, będzie deszczowo. Temperatura spadnie, na wschodzie poniżej 10 stopni.

Niedziela, 7 kwietnia:

Słonecznie na południu i północnym zachodzie. W innych regionach deszczowo. Temperatura sięgnie około 10 stopni.

Poniedziałek, 8 kwietnia:

Na początku kolejnego tygodnia aura dosyć zróżnicowana, zarówno pod względem zachmurzenia, jak i opadów.

Wtorek, 9 kwietnia:

Na zachodzie słonecznie, na wschodzie deszczowo. Co ciekawe, tym razem najcieplej będzie nietypowo, bo w dzielnicach wschodnich.

Środa, 10 kwietnia:

Bez opadów tylko na zachodzie. Poza tym deszcz. Na szczęście będzie ciepło.

Czwartek, 11 kwietnia:

Zrobi się bardzo ciepło, ale też wilgotno. Na południu 20 stopni i popołudniowe burze.

Piątek, 12 kwietnia:

Przed weekendem nadal sporo opadów, ale też ciepło, około 20 stopni.

Sobota, 13 kwietnia:

Początek weekendu z opadami na zachodzie i północy. Na pozostałym obszarze słonecznie i niemal 20 stopni.

Niedziela, 14 kwietnia:

Dalsza część weekendu z opadami na większym obszarze. Temperatura nadal wysoka.

Poniedziałek, 15 kwietnia:

Ciepło, choć z opadami deszczu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news