FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W Tatry lepiej nie wychodzić

W dalszym ciągu warunki do uprawiania turystyki w Karpatach są bardzo złe. Wszystkie szlaki są mokre, śliskie, błotniste. Po intensywnych deszczach potoki, zazwyczaj spokojne, zmieniły się w rwące rzeki i w wielu miejscach wystąpiły z koryt. Na wielu szlakach stoi woda. Ratownicy odradzają wyjść do czasu opadnięcia wody w rzekach i poprawy pogody.

Najnowsze zdjęcia z Tatr

Wodogrzmoty Mickiewicza chwilę temu. Bieżący komunikat można śledzić tu: http://tpn.pl/zwiedzaj#komunikat-turystyczny W Tatrach słowackich sytuacja wygląda podobnie. Zamknięte szlaki: 1. Dolina Białej Wody - od Łysej Polany do rozdroża pod Polskim Grzebieniem 2. Dolina Jaworowa 3. Tatrzańska Magistrala między Siodełkiem a Schroniskiem Zamkovskiego 4. Dolina Staroleśna 5. Żółty szlak Tatrzańskiej Lenej do Wodospadów Zimnej Wody Zniszczone mosty znajdują się również w kilku miejscach w dolinie Cichej i Koprowej.

Opublikowany przez Tatrzański Park Narodowy Czwartek, 19 lipca 2018

W Tatrach zamknięto: szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich; szlak wokół Morskiego Oka oraz na Rysy; mostek przy Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich; szlak przez Dolinę Małej Łąki na przełęcz Kondracką; szlak z Murowańca do Czarnego Stawu; szlak z Brzezin do Murowańca; szlak z Murowańca na Rówień Waksmundzką; szlak z Rusinowej Polany na Polanę pod Wołoszynem; szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza na Psią Trawkę i dalej na Cyrhlę; zalana jest Polana Pisana oraz Wąwóz Kraków w Dolinie Kościeliskiej; zalany jest odcinek szlaku z Doliny Kościeliskiej na Przysłop Miętusi (fragment Ścieżki nad Reglami); Jaskinia Mroźna została częściowo zalana i jest nieczynna do odwołania; Droga Oswalda Balzera z Zakopanego do Morskiego Oka na odcinku od skrętu na Murzasichle do ronda na Wierch Porońcu.

prognoza polsat news