FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

23:13
13.06.2017
    Ładne obłoczki na niebie

Zdjęcia dzisiejszych pięknych chmurek od naszych czytelników z Mazowsza i Małopolski.


Zachód Słońca w Warszawie. Fot. Kamil.


Chmury w Sędziszowej w woj. małopolskim. Fot. Agnieszka Gucwa.

22:05
13.06.2017
    Oceaniczny plastik zabezpiecza laptopy

Oceaniczne plamy śmieci powstałe z tworzyw sztucznych to prawdziwa zmora i efekt uboczny działalności naszej cywilizacji. Szacuje się, że we wszystkich akwenach świata znajduje się obecnie aż 170 milionów ton śmieci, dryfujących w formie małych kawałków, których jest przeszło 5 miliardów. Tworzywa sztuczne mają tragiczny wpływ na delikatny... Zobacz cały artykuł

21:12
13.06.2017
    Spektakularne tornada w Wyoming

Ostatnia doba przyniosła tornada w północnej części amerykańskich Wielkich Równin. Kilka lejów przetoczyło się nad stanem Wyoming. Niektóre z nich były niezwykle malownicze, co możecie zobaczyć na poniższym filmie wykonanym przez łowców burz. Wygięty lej, nazywany przez łowców "trąbą słonia", utworzony ze skroplonej pary wodnej, unosił brązowy pył z pobliskich pól.

Amatorzy tornad ryzykowali zdrowie i życie dla pięknych ujęć. Dzięki nim możemy zajrzeć niema w oko tornada. Podczas przecinania drogi, lej zaczął zrywać linie energetyczne.

20:00
13.06.2017
    Prawdziwa bomba wodna

Tak wygląda prawdziwa bomba wodna...

19:17
13.06.2017
    Europa między mrozem i upałem

U nas temperatury były dzisiaj niższe od tych, które 13 czerwca są uznawane za normę wieloletnią, stąd też kolor niebieski na terytorium Polski. Termometry pokazały w najcieplejszym momencie dnia od 15 stopni w Suwałkach do 22 stopni w Nowym Sączu. Podobne chłody panują też w całej wschodniej i częściowo północnej Europie. Zupełnie inaczej jest na zachodzie i południu kontynentu, gdzie napływa upalne powietrze znad Afryki, stąd kolor bordowy.


Anomalie temperatury w Europie 13 czerwca 2017 roku o 14:00. Dane: ClimateReanalyzer.org

Właśnie z tego powodu mamy w Europie spore różnice w temperaturze. W północno-zachodniej Rosji poranek przyniósł 4-stopniowy mróz. Biegunem zimna była miejscowość Kepino w obwodzie archangielskim. Najgorętsza była hiszpańska Andaluzja, gdzie w Grenadzie zmierzono 41 stopni.

18:20
13.06.2017
    Oto najpiękniejsza pora roku

Wielu uważa, że wiosna to najpiękniejsza pora roku. Zobaczcie ją więc na zdjęciach.

17:04
13.06.2017
    Kosmiczny naród Asgardia na orbicie

Jesienią ubiegłego roku zaprezentowano plany budowy pierwszego w historii świata narodu kosmicznego na ziemskiej orbicie. Na Asgardii, czyli ziemi niczyjej, nastawionej pokojowo do całego Wszechświata i kochającej wszystkich oraz wszystko, będą mogli zamieszkać wszyscy, którzy tylko będą mieli no to ochotę. To nie jest scenariusz do nowego filmu sci-fi, tylko fakt, który właśnie realizuje się na naszych oczach... Zobacz cały artykuł

16:11
13.06.2017
    W trzęsieniu zginęła 1 osoba, 15 rannych

43-letnia kobieta zginęła, a 15 kolejnych osób zostało rannych w wyniku wczorajszego silnego trzęsienia ziemi na Morzu Egejskim. Wstrząs M6.3 spowodował uszkodzenie i zawalenie się wielu budynków we wschodniej Grecji i zachodniej Turcji. Największe szkody odnotowano w rejonie epicentrum trzęsienia, a więc na greckiej wyspie Lesbos i na tureckim półwyspie Karaburun. W miejscowości Wrisa uszkodzonych jest 80 procent budynków, na ulicach leżą gruzy. Trwa przeszukiwanie rumowisk. Na wyspie Lesbos znajdują się dwa duże obozy humanitarne zamieszkiwane przez 4 tysiące migrantów. Nie odnotowano tam żadnych szkód.


Fot. Twitter.

15:13
13.06.2017
    Wiele ofiar osuwiska w Bangladeszu

Rozpoczynająca się na południu Azji pora deszczowa objawia się masowymi powodziami i osunięciami ziemi. Jeszcze nie tak dawno zmagali się z nimi mieszkańcy Sri Lanki i Indii, a teraz również Bangladeszu. Na skutek zejścia lawiny zimnej zginęło co najmniej 77 osób. Ratownicy wciąż przeszukują zwały ziemi, w poszukiwaniu ciał ofiar. W krótkim czasie na region spadło blisko 225 mm deszczu, czyli tyle, ile spada na nasze miejscowości przez pół roku.

14:45
13.06.2017
    Sztormowa pogoda nad Bałtykiem

W całym kraju dzisiaj bardzo mocno wieje z kierunku zachodniego. Podmuchy przeważnie osiągają 50-60 km/h. Tradycyjnie najmocniej wieje nad morzem, do 70 km/h, a w Łebie nawet do 80 km/h. Nad plażami wiszą ciemne chmury, ale nie odstraszają one spacerowiczów, choć jest ich niewielu, bo nie dość, że wieje, to jeszcze temperatura nie przekracza 16 stopni. Tak wygląda Kołobrzeg:

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości Webcamera.pl

14:09
13.06.2017
    Wakacje potrwają trzy miesiące?

Władze miast uzdrowiskowych i turystycznych apelują do minister edukacji narodowej, aby wakacje wydłużono do trzech miesięcy i wprowadzono ich ruchome terminy, na wzór ferii zimowych. Jednak czy pogoda w czerwcu będzie równie sprzyjająca, co w lipcu?... Zobacz cały artykuł

13:27
13.06.2017
    Sztuczna zorza już tej nocy?

Chmury wciąż przeszkadzają w przeprowadzeniu spektakularnego eksperymentu przez naukowców z NASA za pomocą rakiety sondażowej Terrier-Improved Malemute. Zgodnie z planem ma ona zostać wystrzelona z kosmodromu w stanie Wirginia o godzinie 3:04 nad ranem czasu polskiego (wieczorem czasu miejscowego) i rozpylić wysoko w jonosferze nad wschodnim wybrzeżem USA czerwono-zielono-niebieskie obłoki metali przypominające zorzę polarną. Naukowcy chcą dzięki temu zbadać, co dzieje się w jonosferze, gdy docierają do niej naładowane cząstki ze Słońca. Być może tym razem się uda i Amerykanów czeka malownicze widowisko na wieczornym niebie.

12:08
13.06.2017
    "To wyglądało jak piorun kulisty"

Chip Beale, który mieszka w Dayton w amerykańskim stanie Ohio, podczas burzy wyszedł przed dom i zaczął filmować żywioł. W tym momencie jego oczom ukazała się świecąca jaskrawo niebieskim światłem kula, która z wolna przemieszczała się za drzewami. W pewnym momencie pomyślał, że może to być piorun kulisty. Jednak w rzeczywistości był to zjonizowany łuk elektryczny powstały na linii energetycznej. To bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ zgromadzona energia może zabić człowieka znajdującego się w jej pobliżu.

11:30
13.06.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Niemal w całym kraju chmurzy się z niewielkimi przejaśnieniami. W północnych i północno-wschodnich regionach przelotnie pada deszcz. Na więcej pogodnego nieba można liczyć tylko na krańcach południowych i nad morzem. Wszędzie mocno wieje z zachodu, przeważnie do 50 km/h, a nad morzem do 70 km/h. Temperatura waha się od 14 stopni na północy do 20 stopni na południu.


Zdjęcie satelitarne w dniu 13 czerwca 2017 o godzinie 11:25. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

10:05
13.06.2017
    W Czarnobylu otwarto pierwszy hostel

Niespełna 2 miesiące temu obchodziliśmy 31. rocznicę największej i najbardziej tragicznej w skutkach katastrofy jądrowej w XX wieku. Co rok okolice Czarnobyla i słynnego na cały świat miasta duchów, czyli Prypeci, przyciągają coraz więcej podróżników, którzy chcą przeżyć dreszczyk emocji, zwiedzając pochłanianą przez Matkę Naturę strefę wykluczenia... Zobacz cały artykuł

09:43
13.06.2017
    W kilka minut lato zmieniło się w zimę

Gigantyczne gradobicie przeszło nad miastem Coon Rapids w amerykańskim stanie Minnesota. Krajobrazy w ciągu kilku minut opadów drobnych gradzin zmieniły się z letnich w zimowe.

Mieszkańcy usuwali grad pługami śnieżnymi. Gdy lodowe bryłki roztopiły się, doszło do licznych podtopień, ponieważ kanalizacja burzowa nie była w stanie pochłonąć tak dużych ilości wody.

09:06
13.06.2017
    Jaka pogoda w długi weekend?

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała zapowiada się z pogodą w kratkę. Przyjemne, nawet 25-stopniowe ciepło, zarezerwowane będzie tylko dla wybranych regionów kraju. Dominować będą deszcze i burze, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni... Zobacz prognozę

08:40
13.06.2017
    Skały wynurzają się z mgły

Zabieramy Was z podróż do centralnych Chin, gdzie zobaczycie ostańce skalne wyłaniające się z mgły po ulewnych deszczach. Widok potrafi zaprzeć dech.

08:15
13.06.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na przeważającym obszarze kraju chmurzy się, najbardziej w województwach północnych, gdzie występują przelotne opady deszczu, które wędrują w kierunku południowo-wschodnim. Na południu kraju jest najpogodniej. Wiatr wieje porywiście z zachodu, najmocniej nad morzem, do 60 km/h. Temperatura wynosi od 13 stopni na północy do 17 stopni na południu.

07:32
13.06.2017
    Niebo jak wydarta kartka papieru

@Marcin uwiecznił o poranku nad Zieloną Górą zwartą powłokę chmur, która sprawiła, że niebo przypominało wydartą kartkę papieru. Podobne zjawisko widoczne jest w pasie od Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Lubelszczyznę, gdzie napływająca strefa chmur warstwowych graniczy z pogodnym niebem.


Chmury w Zielonej Górze w woj. lubuskim. Fot. Marcin.

07:19
13.06.2017
    Kontemplowanie gwieździstej nocy

Ciśnienie przez cały dzień będzie powoli rosnąć. W tej chwili na barometrach widzimy od 1005 hPa (lekko obniżone) na północnym wschodzie do 1015 hPa (w normie) na południu kraju.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

prognoza polsat news