FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W długi weekend pogoda jesienna zetrze się z letnią

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała zapowiada się z pogodą w kratkę. Przyjemne, nawet 25-stopniowe ciepło, zarezerwowane będzie tylko dla wybranych regionów kraju. Dominować będą deszcze i burze, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni.

Zanim zaplanujemy sobie, co będziemy robić w długi weekend, koniecznie sprawdźmy prognozy pogody, bo to od aury będzie zależeć, czy w ogóle będziemy mieć szansę na spokojny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, że prognozy nie wyglądają zbyt obiecująco.

Czwartek (15.06) będzie na szczęście należeć do tych najmniej nieprzyjemnych dni. Przeważnie będzie słonecznie, jednak miejscami na północy i wschodzie kraju może przelotnie popadać, niewykluczone, że także słabo zagrzmi.

W tych regionach na procesję warto wziąć ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Temperatura będzie umiarkowana, od 22-23 stopni na północy, wschodzie i w centrum do 26-28 stopni na południowym zachodzie.

W piątek (16.06) pogoda się popsuje, ponieważ nad północną Polską i Bałtykiem przemknie niewielki niż, który przyniesie nam sporo opadów deszczu. Mogą im towarzyszyć słabe burze, ale to właśnie podczas nich padać może ulewnie.

W strefie ciągłych opadów będzie poniżej 20 stopni. Na pozostałym obszarze spodziewamy się ponad 20 stopni, najwięcej na krańcach wschodnich, do około 25 stopni. Jednak nasilający się wiatr z zachodu będzie skutecznie obniżać temperaturę odczuwalną, zrobi się nam chłodno.

Najchłodniej zapowiada się jednak sobota (17.06). Prawie wszędzie możne przelotnie popadać, ale już słabiej niż w poprzednim dniu. Nie będzie też burz. Przy chmurzącym się niebie i silnych podmuchach wiatru z zachodu będzie miejscami bardzo chłodno.

Termometry pokażą zaledwie od 13-14 stopni na południu i południowym wschodzie do 20 stopni na północnym zachodzie i północnym wschodzie. To może oznaczać, że Suwalszczyzna będzie dużo cieplejsza od Małopolski.

Niedziela (18.06) będzie cieplejsza, ale to nie oznacza, że przyjemna, bo prawie wszędzie może przelotnie popadać, a na zachodzie również słabo zagrzmieć. W północnych regionach, gdzie wiatr może porywiście, termometry wskażą najwyżej 16-17 stopni. Tam będzie przeszywająco chłodno.

Jednak na większym obszarze będzie powyżej 20 stopni, najwięcej na południowym zachodzie, nawet około 25 stopni. Musimy się tym samym liczyć ze sporym kontrastem termicznym.

prognoza polsat news