Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl
Piękne zwieńczenie weekendu nad zalewem Jeziorsko na Ziemi Łódzkiej w obiektywie @Rafała:
Zachód Słońca nad zalewem Jeziorsko w woj. łódzkim. Fot. Rafał Marianowski.
Jak wypoczywają mieszkańcy Wrocławia? Na powstających właśnie, jak grzyby po deszczu, plażach nad brzegami Odry. Ta z poniższego zdjęcia, która zlokalizowana jest przy ulicy Wejherowskiej, jest największą miejską plażą w Polsce. W ten weekend hucznie ją otwarto:
Plaże powstają również na obu brzegach Starej Odry przy Mostach Trzebnickich:
I na jeszcze jednej plaży, tym razem na tyłach zoo. Wrocławianie pływają też statkami:
Albo motorówkami:
Wylegują się błogo na zielonej trawce w pięknej scenerii Odry:
Spacerowicze zaś odwiedzają licznie słynny Ogród Japoński:
Fot. Teresa.
@Kinga uwieczniła nad Kielecczyzną nie tylko barwny pierścień wokół Słońca, lecz również dwa słońca poboczne (pozorne), po prawej i lewej stronie od prawdziwego Słońca. To skutek załamywania się promieni słonecznych na kryształkach lodowych, które tworzą chmury pierzasto-warstwowe Cirrostratus. Podobne zjawisko widoczne było w ostatnim czasie również nad innymi regionami południowej Polski.
Halo słoneczne ze słońcami pobocznymi w Suchedniowie w woj. świętokrzyskim. Fot. Kinga.
Szumiące zboże i śpiew ptaków. Swojskie krajobrazy w czerwcu :)
Byliśmy już w rejonie polskiej bazy polarnej na Antarktyce, to teraz wybieramy się w kierunku bieguna północnego. Na norweskim archipelagu Svalbard na wodach Morza Arktycznego znajduje się Polska Stacja Polarna. Chcecie zobaczyć, w jakich pięknych okolicznościach przyrody nasi naukowcy badają arktyczne środowisko? Polecamy poniższy film ze Wschodniego Lodowca Torella.
Fundacja WWF Polska oraz Google Street View zainicjowali bardzo ciekawy projekt, dzięki któremu cały świat będzie mógł zobaczyć piękno Królowej Polskich Rzek, a mianowicie Wisły. Zdjęcia wykonywane są przy pomocy specjalnego plecaka Google Trekker z łodzi, która przepłynie przez Polskę, aby pokazać wyjątkowe fragmenty pięknej i naturalnej Wisły, obfitującej w dziką przyrodę, piaszczyste brzegi i liczne wyspy... Zobacz cały artykuł
Przenosimy się do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, która położona jest na Wyspie Króla Jerzego. Chcemy Wam pokazać niesamowity widok nieba na południowej półkuli, z dala od wszelkich zanieczyszczeń świetlnych, oczami polskich polarników.
Skąd się bierze to fantastyczne zjawisko? Powstaje, gdy promienie słoneczne odbijają się od kropelek wody zawartych w chmurach. Można to zobaczyć tylko wówczas, gdy Słońce jest przez chmurę przysłonięte.
Fot. TwojaPogoda.pl
Dzisiaj burz się nie spodziewamy, a to najlepszy moment na podziwianie tego, co udało się sfilmować nad Polską w ostatnich dniach. Oto piorunujący spektakl nad Katowicami z 6 czerwca.
4 czerwca nad Warszawą przeszła burza. Zobaczcie najciekawsze jej momenty.
Niedzielne przedpołudnie jest pogodne, jedynie na północnym zachodzie i południowym wschodzie chmurzy się. Słabe, przelotne opady pojawiają się na Podkarpaciu. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu i północnego zachodu. Temperatura waha się od 13 stopni na południowym wschodzie do 23 stopni na zachodzie kraju.
Zdjęcie satelitarne w dniu 11 czerwca 2017 o godzinie 11:20. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Najwyższa pora sprawdzić szczegółową prognozę pogody na całą drugą połowę czerwca, a więc również na pierwsze dni wakacji. Czy będzie wreszcie ciepło i słonecznie, a może aura znów będzie nam płatać psikusy sprowadzając chłody, deszcze i silne wiatry?... Zobacz prognozę
Wczoraj w Tatrach doszło do tragicznego wypadku. Turystka poślizgnęła się i spadła w przepaść pomiędzy Granatami a Krzyżnem. Z powodu niskiego pułapu chmur akcja ratownicza z pomocą śmigłowca trwała wiele godzin. Orla Perć to najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach Wysokich. Trasa przeznaczona jest dla najbardziej doświadczonych turystów, takie były założenia jej pomysłodawców już na początku minionego wieku. W późniejszych latach coraz intensywniejszy rozwój turystyki sprawił, że zatracono ten respekt i Orla Perć z trasy elitarnej zmieniła się w bardzo popularny szlak.
Rezultatem tej zmiany jest tragiczna statystyka, bowiem od 1909 roku na Orlej Perci (wraz ze szlakami dojściowymi i z odcinkiem Zawrat–Świnica) doszło do ponad 120 wypadków śmiertelnych. Przyczyną wielu z nich jest niewystarczające przygotowanie sprzętowe, kondycyjne bądź techniczne. Piotr Łobodziński ubiegłego lata pokonał cały szlak na Orlą Perć, od Zawratu do Krzyżnego, w rekordowym czasie 1 godziny i 16 minut. Dzięki kamerce GoPro możecie zobaczyć cały zapis przejścia i przekonać się, że to karkołomne wyzwanie, jeśli ma się lęk wysokości.
Młode pandy nie chcą smakowitych bambusów... wolą się bawić z opiekunem. Zobaczcie.
Niedzielny poranek w wielu regionach kraju jest pogodny. Chmurzy się na północnym zachodzie i wschodzie kraju. Opady jeśli się pojawiają, to jedynie lokalnie. Wiatr wieje ze zmiennych kierunków, na ogół słabo i umiarkowanie. Na termometrach mamy przeważnie 15 stopni i więcej.
Ciśnienie jest wysokie, ale w najbliższych godzinach zacznie szybko spadać i zatrzyma się dopiero jutro po południu. Do tego czasu będzie niższe nawet o 15 hPa. W tej chwili na barometrach mamy od 1019 hPa na północnym wschodzie do 1023 hPa na południowym zachodzie.