FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na żywo: Środa, 10.05

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

23:05
10.05.2017
    Błękitna Planeta jakiej nie znaliście

NASA opublikowała wspaniały filmik, który ukazuje piękno naszej planety z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z wysokości 400 kilometrów, wraz z jej białymi chmurami, błękitnymi oceanami i najróżniejszymi barwami powierzchni ziemi. Zobaczcie.

22:37
10.05.2017
    W zoo kangur ugryzł dziecko

Pamiętacie lekkomyślnego mężczyznę, który w zamojskim zoo umieścił swoje dziecko na wybiegu dla surykatek? Zbliżanie się do dzikich zwierząt, nawet najbardziej uroczych, może się skończyć tragicznie. Niestety, tak właśnie stało się w ogrodzie zoologicznym w Huntsville w stanie Alabama, gdzie 9-letnia dziewczynka podczas zabawy zbliżyła się do ogrodzenia i jeden z kangurów złapał ją za głowę i dotkliwie ugryzł. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało, jednak o incydencie jeszcze długo będzie jej przypominać 14 szwów na głowie.

21:02
10.05.2017
    Już jutro na termometrach 20 stopni

Jutro poczujemy zdecydowane ocieplenie. Na zachodzie i południu kraju termometry pokażą nawet 20 stopni i to przy pogodnym niebie. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, ale i tak będzie ciepło w porównaniu z dzisiejszymi ledwie kilkoma stopniami powyżej zera. Mniej przyjemnie będzie tam, gdzie przelotnie popada, a więc w pasie od Pomorza przez Ziemię Łódzką po Podkarpacie.

20:15
10.05.2017
    Tatry smagane huraganami

W Tatrach wciąż widoczne są skutki huraganowego wiatru, który powalił setki drzew. Warto wiedzieć, że najpotężniejszy wicher nawiedził Tatry 6 maja 1968 roku i aż po dziś dzień nazywany jest "halny stulecia". Porywy wiatru dochodziły do niemal 300 km/h. Po polskiej stronie Tatr powalonych zostało 300 hektarów drzew, a na Słowacji ponad tysiąc hektarów.

19:31
10.05.2017
    Jaka będzie pogoda w nocy?

Nadchodząca noc będzie cieplejsza niż poprzednie. Przede wszystkim już tylko miejscami temperatura spadnie poniżej zera. Stanie się tak na pewno na północnym wschodzie kraju, gdzie spodziewamy się minus 3-5 stopni, a przy gruncie nawet minus 5-7 stopni. Na pozostałym obszarze rolnicy i sadownicy będą wreszcie mogli odetchnąć z ulgą. W północnej połowie kraju noc będzie pochmurna i mokra. Padać będzie głównie deszcz, jednak na północnym wschodzie popadać może też deszcz ze śniegiem i śnieg. Na południu kraju będzie sucho i z rozpogodzeniami.

19:03
10.05.2017
    Niszczycielskie przymrozki

Jakie szkody mogą poczynić nie dość, że późne, to jeszcze silne przymrozki? Posłuchajcie.

A jak rolnicy i sadownicy chronią swoje uprawy przed przymrozkami? Zobaczcie.

18:22
10.05.2017
    Drugi śnieżny poranek w Trójmieście

Mieszkańcy Trójmiasta już drugi poranek z rzędu czuli się, jak w zimie. O tym, że powinna panować wiosna przypominały im zielone liście na drzewach.


Śnieżny poranek w Gdyni w woj. pomorskim. Fot. Arkadiusz Ciołek.


​Śnieżny poranek w Gdyni w woj. pomorskim. Fot. Arkadiusz Ciołek.

17:19
10.05.2017
    Ile łabądków zmieści się na mamie?

Tego jeszcze nie widzieliście. 8 małych łabądków popływało sobie w maminych skrzydłach.

16:40
10.05.2017
    Piorun uderza w Pałac Kultury i Nauki

Jeszcze jeden filmik z sobotniej burzy, która przetoczyła się nad Warszawą. Kamera internetowa uwieczniła moment uderzenia pioruna w Pałac Kultury i Nauki.

15:25
10.05.2017
    Tańczące sosny na Ziemi Lubuskiej

Sosny o niezwykłych, fantazyjnych kształtach rosną na terenie Nadleśnictwa Lubsko w województwie lubuskim. Pomnik przyrody nazywa się "Kandelabry". Dlaczego sosny "tańczą" i gdzie je można zobaczyć? Tego dowiecie się z poniższego filmu.

14:14
10.05.2017
    Gdy wiosna spotyka się z zimą

Łowcy burz z Info Meteo Elbląg przysłali nam z okolic Zalewu Wiślanego mnóstwo zdjęć z opadów śniegu, które przechodzą teraz nad regionem. Takich widoków nie widuje się w maju często.

13:02
10.05.2017
    Niedźwiedź zaczął gonić kolarza

W lesie w okolicach Rużomberok w północnej części Słowacji kolarze górscy trafili na niedźwiedzia, który zaniepokojony i wystraszony szybką jazdą zaczął biec za jednym z amatorów dwóch kołek. Jednak na szczęście w porę odpuścił, inaczej przejażdżka mogłaby się skończyć tragicznie. Incydent możecie obejrzeć dzięki kamerce umieszczonej na kasku jednego z kolarzy.

12:15
10.05.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Tylko na wschodzie kraju utrzymują się większe rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze chmurzy się, ale z przejaśnieniami. Na północy, zachodzie i południu przechodzą opady deszczu lub śniegu, w zależności od temperatury. A ta wynosi od zera stopni na Warmii i Mazurach do 10 stopni na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu.

11:39
10.05.2017
    Śnieżny poranek w Trójmieście

O poranku zabieliły się krajobrazy na wschodnim Pomorzu. Biały puch przykrył piasek na bałtyckich plażach. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądała plaża w gdańskim Brzeźnie. Obecnie śniegowe chmury przechodzą również nad Warmią i Mazurami. Nie wszędzie prószący śnieg utrzymuje się, jedynie w chłodniejszych miejscach, w parkach i na trawnikach.

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości Webcamera.pl

11:16
10.05.2017
    W weekend nawet 25 stopni w cieniu!

Tak dużych przymrozków i tak późnych opadów śniegu nie było w maju od kilkunastu, a nawet od kilkudziesięciu lat. Jednak pogoda wynagrodzi nam swoje kaprysy bardzo ciepłą drugą połową tygodnia i dalszymi dniami. Będzie więcej słońca i nawet 25 stopni... Zobacz cały artykuł


Fot. Pixabay.com / Silviarita.

10:21
10.05.2017
    Czy padły dziś rekordy zimna dla maja?

Mimo, że poranek był jednym z najzimniejszych w maju od bardzo wielu lat, to jednak rekordy nie padły, choć było do nich miejscami blisko. W Kielcach do rekordu zmierzonego od 1951 roku zabrakło tylko 0,1 stopnia. Z kolei w Warszawie rekordowy mróz w maju był większy od dzisiejszego o 0,9 stopnia. Więcej o rekordach przeczytacie w naszym artykule... Dowiedz się więcej

09:44
10.05.2017
    Gdy majowy śnieg otula rośliny

Śnieg w maju? Zobaczcie, jak niezwykłe potrafią być krajobrazy.


Fot. Instagram / colorful._dreams.


Fot. Instagram / agi_bed.


Fot. Instagram / lubianowy_swiat.


Fot. Instagram / willadwajeziora.

09:15
10.05.2017
    Burzowy weekend w Warszawie

W miniony weekend nad Warszawą przeszły burze. Zobaczcie, jak wyglądało to na przyspieszonym filmie. Będą okazałe chmury burzowe, ściany deszczu i wreszcie rozpogodzenia.

08:40
10.05.2017
    7 stopni mrozu, bardzo duże szkody

Dzisiejszy poranek przyniósł największe majowe przymrozki w ostatnich latach. Temperatura spadła przy gruncie nawet do minus 7 stopni. Straty są bardzo poważne. Niektóre owoce wymroziło w 90 procentach, ucierpiały także uprawy ziemniaków i rzepaku... Zobacz cały artykuł

08:15
10.05.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Poranek w większości regionów kraju przynosi przejaśnienia i rozpogodzenia. Najsłoneczniej jest na południu i wschodzie, gdzie niebo jest bezchmurne. Nad Pomorze, częściowo Wielkopolskę oraz Warmię i Mazury nasunął się front atmosferyczny z opadami, które wraz ze wzrostem temperatury przechodzą ze śniegu w deszcz. Wiatr zmienił kierunek z północnego na południowy i zdecydowanie osłabł. Temperatura wynosi od minus 1 stopnia nad Zatoką Gdańską, na Kielecczyźnie i w Bieszczadach do 6 stopni na wyspie Uznam.

07:36
10.05.2017
    Śnieg i przymrozek na Suwalszczyźnie

Opady śniegu nie ominęły też zwykle najzimniejszego regionu na polskich nizinach, czyli Suwalszczyzny, która nazywana jest "polskim biegunem zimna". Dzisiaj rano odnotowano tam minus 2 stopni i wcale nie był to największy przymrozek w kraju.

07:09
10.05.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie przez cały dzień będzie spadać. W tej chwili wynosi od 1010 hPa (lekko obniżone) na północnym zachodzie do 1015 hPa (lekko podwyższone) na południu i południowym wschodzie.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

prognoza polsat news