Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl
Tej nocy mamy pełnię, która nazywana jest Pełnią Ślimaczego Księżyca. Zobaczcie przez teleskop jak wygląda nasz naturalny satelity, który znajduje się prawie 400 tysięcy kilometrów od Ziemi.
Przepiękny poranek nad Bałtykiem. Wielu z nas zobaczy go na własne oczy już 4 miesiące :)
Fot. TwojaPogoda.pl
Coraz bliżej startu tegorocznego sezonu tornad na amerykańskich Wielkich Równinach. Łowcy burz kompletują sprzęt i kończą przygotowania do dalekich podróży. My natomiast przeglądamy ich ubiegłoroczne zdobycze. Jedną z nich jest niezwykle malownicze tornado, które przez kilkadziesiąt minut wędrowało przez stan Kansas. Zobaczcie, jak prezentowało się na wysokości Dodge City.
Na zachodzie zapowiada się pogodna, ale też zimna noc. Termometry do rana pokażą przeważnie do minus 2 stopni. Odmiennie będzie na wschodzie, gdzie może popadać, a z powodu chmur temperatura nie spadnie poniżej 2 stopni.
@Tomasz był na Skrzycznem, najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego. Zima tam w pełni.
Zima na Skrzycznem w Beskidach. Fot. Tomasz Rybacki.
Zima na Skrzycznem w Beskidach. Fot. Tomasz Rybacki.
Panorama z Jeziorem Żywieckim. Fot. Tomasz Rybacki.
Takie zachody Słońca mogą podziwiać polarnicy z Polskiej Stacji Polarnej, która położona jest we fiordzie Hornsund na norweskiej wyspie Spitsbergen na Morzu Arktycznym.
W Petersburgu w Rosji odbyła się w ten weekend wystawach kocich piękności z całego świata. Najdroższy kot został wyceniony na prawie 100 tysięcy złotych. Zobaczcie poniższy filmik.
Nową Zelandię nawiedziła jedna z największych ulew w dziejach pomiarów meteorologicznych. Mimo, że prognozy od dłuższego czasu wskazywały na gigantyczne opady, to jednak nie udało się na ich nadejście w pełni przygotować. A skutki tego są opłakane.
W wielu miejscach doszło do podtopień, które niebawem mogą się zmienić w masowe powodzie. Wśród obszarów dotkniętych żywiołem znalazła się zachodnia część Auckland, największego miasta w tym wyspiarskim kraju. Rzeki wzbierają, wylewają i zatapiają wciąż to nowe obszary.
My już z niecierpliwością wypatrujemy wiosny, tymczasem w Tybecie przeszły śnieżyce z prawdziwego zdarzenia. Spadło ponad 60 cm puszystego śniegu. Wiele górskich miejscowości zostało odciętych od świata przez olbrzymie zaspy śnieżne.
Tylko na Pomorzu można liczyć na w pełni błękitne niebo wolne od chmur. Nad pozostałym obszarem chmurzy się, ale pojawiają się też przejaśnienia i rozpogodzenia. Nigdzie nie pada. Wiatr wieje słabo z północnego wschodu. Temperatura waha się przeważnie od 4 do 6 stopni.
Zdjęcie satelitarne w dniu 12 marca 2017 roku o godzinie 12:55. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Corocznie o tej porze tysiące turystów przybywa do Argentyny, aby podziwiać cielenie się lodowca Perito Moreno w Patagonii. Na oczach widzów rozpadł się olbrzymi łuk mierzący 250 metrów szerokości i 70 metrów wysokości. Masy śniegu lodu spadając do Jeziora Argentino wywołały tsunami. Czasami zdarza się, że fale uderzają w łodzie i statki, wywołując ich kołysanie się. Nierzadko turyści zostają dosłownie zalewani hektolitrami wody. Nie mniej jednak jest to wielka atrakcja tego miejsca. Zobaczcie wczorajszy spektakl na poniższym filmiku:
Kolejna erupcja wulkanu Popocatépetl, oddalonego od Mexico City o zaledwie 60 kilometrów, czyli mniej więcej godzinę drogi samochodem. Tym razem erupcja była malownicza, ale niegroźna. Mimo to naukowcy ostrzegają, że w perspektywie długoterminowej wulkan stanowi zagrożenie dla milionów mieszkańców meksykańskiej stolicy i jej okolic, ponieważ wulkan jest zdolny do dużego wybuchu i znaczącego opadu popiołów.
Dotychczas marzec zapisuje się ciepło, szczególnie na południu i wschodzie kraju, gdzie temperatura odbiega on normy najbardziej. Czy druga połowa miesiąca będzie równie ciepła, a może przyniesie nam jeszcze akcenty zimowe?... Sprawdź prognozę
Do koszmarnego wypadku doszło w mieście Toluca Valley w środkowym Meksyku. Wichura połamała i powaliła dziesiątki drzew oraz olbrzymią tablicę reklamową, która niemal doprowadziła do tragedii. Uszkodzona konstrukcja runęła na ruchliwą drogę, przygniatając dwa samochody.
Choć zdarzenie wygląda przerażająco, na szczęście nikt nie zginął. W zmiażdżonych pojazdach uwięzionych zostało 5 osób. Choć wszystkie odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitali, to jednak stan tylko jednej z nich jest określany jako poważny. Władze miasta zostały oskarżone o brak zainteresowania stanem technicznym billboardów, które stanowią śmiertelne zagrożenie.
Gwałtowny wiatr szalejący w Tatrach od końca lutego aż do początku marca, nieustannie przez 10 dni, spowodował kosztowne szkody materialne. Wichura osiągająca na Łomnicy rekordowe 223 kilometry na godzinę, powaliła przeszło 10 tysięcy zdrowych drzew... Zobacz cały artykuł
Na północnym zachodzie, południu i wschodzie kraju pojawiają się przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze jest pochmurno. Niewielkie, przelotne opady występują lokalnie na południu, w Kotlinie Kłodzkiej i na Ziemi Sądeckiej pada deszcz, a w Bieszczadach śnieg. Wiatr wieje słabo ze wschodu i północnego wschodu. Temperatura wynosi od minus 2 stopni na zachodnim wybrzeżu do 4 stopni na Mazowszu.
Potężna trąba pyłowa zakłóciła mecz piłki nożnej w Gwatemali w Ameryce Środkowej. Zjawisko powstaje w pogodny dzień, gdy powierzchnia ziemi intensywnie nagrzewa się od promieni słonecznych. Powstaje wówczas zawirowanie, które zaczyna unosić pył i piasek. Trąby pyłowe są dużo słabsze od trąb powietrznych, ale czasem potrafią spowodować szkody.
Ciśnienie jest wysokie i będzie dzisiaj lekko się wahać. Na barometrach mamy w tej chwili od 1021 hPa na południowym wschodzie do 1027 hPa na północy i północnym zachodzie kraju.