FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca marca?

Dotychczas marzec zapisuje się ciepło, szczególnie na południu i wschodzie kraju, gdzie temperatura odbiega on normy najbardziej. Czy druga połowa miesiąca będzie równie ciepła, a może przyniesie nam jeszcze akcenty zimowe? Sprawdźmy najnowszą prognozę.

Druga połowa marca zapowiada się optymistycznie, ponieważ będzie cieplej niż zazwyczaj o tej porze roku, w dodatku końcówka miesiąca przyniesie nam temperatury sięgające lub nawet przekraczające 20 stopni w cieniu.

Nawet w zwykle najchłodniejszych regionach naszego kraju maksymalne temperatury notowane głównie popołudniami nie powinny być niższe niż 5 stopni. Nigdzie nie spodziewamy się całodobowego mrozu. Ujemne temperatury pojawiać się będą jedynie nocami i o porankach.

Poniedziałek, 13 marca:

Początek tygodnia przyniesie sporo chmur, ale również przejaśnień i rozpogodzeń. Pochmurno i deszczowo będzie w województwach wschodnich. Z kolei najwięcej szans na ujrzenie Słońca będziemy mieć w regionach zachodnich. Temperatura przeważnie w granicach 5-10 stopni.

Wtorek, 14 marca:

Wreszcie więcej przejaśnień, a miejscami także rozpogodzeń. Opady mieszane przejdą tylko nad regionami południowo-wschodnimi. Na zachodzie temperatura może przekraczać 10 stopni.

Środa, 15 marca:

W połowie tygodnia krótkotrwałe załamanie pogody. Niebo ponownie się zachmurzy, zacznie padać i silniej wiać. Temperatura bez większych zmian.

Czwartek, 16 marca:

Znów więcej Słońca, a opady pojawią się miejscami na wschodzie i południu. Najpogodniej będzie na zachodzie i w centrum. Temperatura systematycznie coraz wyższa.

Piątek, 17 marca:

Przed weekendem kolejna porcja opadów deszczu, silniejszy wiatr, ale też sporo ciepła. Na południu i w głębi kraju odnotujemy nawet około 15 stopni. Jednak z powodu opadów i wiatru w pełni tym ciepłej się nie nacieszymy. Tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie halny znad Karpat rozpogodzi niebo.

Sobota, 18 marca:

W weekend wkroczymy z ochłodzeniem, obfitymi opadami i porywistym wiatrem, związanymi z przechodzącym układem niskiego ciśnienia. Temperatura wyniesie przeważnie 6-7 stopni.

Niedziela, 19 marca:

Również druga część weekendu będzie ponura i deszczowa, a także wietrzna. Temperatura jednak wzrośnie, szczególnie w województwach południowych, gdzie będzie kilkanaście stopni ciepła.

Poniedziałek, 20 marca:

Na początku tygodnia aura nie przestanie kaprysić. Czekają nas nagłe wahania temperatury i ciśnienia, a także przelotne, ale chwilami silne opady deszczu. Znów będzie poniżej 10 stopni.

Wtorek, 21 marca:

Kolejny dzień bez parasoli się nie obejdziemy. Temperatura bez większych zmian.

Środa, 22 marca:

Połowa tygodnia zmian radykalnych nie przyniesie. Temperatura delikatnie wzrośnie.

Czwartek, 23 marca:

Nadal sporo opadów, a także silniejszy wiatr i umiarkowana temperatura.

Piątek, 24 marca:

Wreszcie ocieplenie. Na większym obszarze kilkanaście stopni powyżej zera, ale wciąż mokro.

Sobota, 25 marca:

Deszcze niespokojne każdego dnia, również podczas weekendu. Temperatura za to coraz przyjemniejsza, jednak co nam po 15 stopniach, gdy będzie się chmurzyć i przelotnie padać?

Niedziela, 26 marca:

Mokro nam się rozpocznie astronomiczna wiosna. Na szczęście nie będzie zimno.

Poniedziałek, 27 marca:

Końcówka prognozy optymistyczna, ale tylko po części, bo będzie nawet 20 stopni, ale bez opadów się nie obejdzie. Po wielu mokrych chwilach, niebo mogłoby się rozpogodzić...

Źródło:

prognoza polsat news