FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na żywo: Czwartek, 02.02

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

22:48
02.02.2017
    Lodowe deszcze na południu kraju

Na Śląsku i w Małopolsce występują marznące opady deszczu i mżawki, które powodują na drogach i chodnikach gołoledź. Warstwa lodu uniemożliwia poruszanie się zwłaszcza ciężarówkom. Szczególnie trudna sytuacja ma miejsce w południowej części Dolnego Śląska. Niektóre drogi, zwłaszcza prowadzące pod górkę, są zablokowane. Niestety, nie mamy dobrych wieści, ponieważ deszcz przy ujemnej temperaturze padać będzie przez całą noc, wędrując od Śląska w kierunku Małopolski i Podkarpacia... Sprawdź ostrzeżenia

21:30
02.02.2017
    Drogi zmieniły się w lodowisko

Bardzo niebezpieczne oblicze marznącego deszczu w Bawarii:

20:17
02.02.2017
    Głęboki niż na Wyspami Brytyjskimi

Do Wysp Brytyjskich zbliżył się głęboki niż atmosferyczny, w którego centrum ciśnienie spadło do 960 hPa. U nas ciśnienie z tego powodu też zaczęło spadać, jednak nie tak gwałtownie i wciąż jest optymalne dla naszego samopoczucia, bo wynosi około 1015 hPa. Na Wyspach niż przyniesie ulewne deszcze i huraganowe wiatry. U nas tak mocno wiać nie będzie.


Fot. Ventusky.

19:09
02.02.2017
    Jaka pogoda będzie w nocy?

W wielu miejscach w kraju popołudnie przyniosło roztopy. W Małopolsce termometry pokazały nawet 6 stopni. Jednak noc wszędzie będzie z mrozem, a to oznacza, że wszystko to, co za dnia się roztopiło, ponownie zacznie zamarzać. Drogi i chodniki mogą być śliskie. Kierowców i pieszych prosimy o ostrożność. Na południu kraju dodatkowo padać będzie marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. Z kolei na wschodzie poprószy śnieg.

18:30
02.02.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na Pomorzu niebo rozpogadza się, a miejscami na Śląsku przejaśnia. Na pozostałym obszarze jest pochmurno, w wielu miejscach zagęszczają się mgły, które mogą ograniczać widoczność do 100-300 metrów. Na Dolnym Śląsku występują opady marznącego deszczu i mżawki, które powodują gołoledź. Na wschodzie kraju opady mają najróżniejszą postać, w zależności od temperatury, pada marznący deszcz lub mżawka, deszcz ze śniegiem i śnieg. Wiatr wieje słabo z południa i południowego wschodu. Na termometrach mamy około zera.

17:23
02.02.2017
    Tak wyglądają marznące deszcze

Tak wyglądają opady marznącego deszczu przy temperaturze minus 5 stopni, które występowały minionej nocy w Czechach. Krople zmieniały się w lód.

16:01
02.02.2017
    Wodospad lawy na Hawajach

Naukowcy sfilmowali spektakularny wodospad lawy, która wypływa z jednego z kraterów wulkanu Kilauea na Hawajach, a następnie spływa zwartym strumieniem wprost do wód Pacyfiku.

15:03
02.02.2017
    Piękno Ziemi w jakości 4K w 2 minuty

Fotograf i filmowiec Paul Richardson poświęcił wiele godzin na wykonanie setek tysięcy fotografii, które w trakcie bezsennych nocy połączył w jedno, trwające dwie minuty nagranie timelapse prezentujące piękno otaczającego nas świata w jakości 4K. Usiądźcie wygodnie i podziwiajcie.

14:25
02.02.2017
    Chcesz pojechać do Korei Północnej?

Korea Północna otworzyła się na świat. Kim Dzong Un i jego świta uczynili bowiem wielki krok ku ułatwieniu podróżowania po tym komunistycznym kraju wszystkim zainteresowanym. Został otwarty nawet nowiutki serwis internetowy, na którego stronach można znaleźć wiele ciekawostek na temat Korei Północnej, a także o wszystkim tym, co władze mogą zaoferować turystom z całego świata. Wynika z nich, że czekają tam na nas... Przeczytaj cały artykuł

13:41
02.02.2017
    Bajeczne widoki na Śląsku Opolskim

@Agata przesłała nam zdjęcia z pięknych krajobrazów panujących w Kędzierzynie-Koźlu:


Malownicza zima w Kędzierzynie-Koźlu w woj. opolskim. Fot. Agata.


Malownicza zima w Kędzierzynie-Koźlu w woj. opolskim. Fot. Agata.

12:05
02.02.2017
    Świstaki wiedzą, kiedy przyjdzie wiosna

2 lutego świstaki przewidują, jak szybko nadejdzie wiosna. W Europie naczelnym meteorologiem jest ukraiński świstak Timka II, mieszkający na uniwersytecie w Charkowie, zaś w USA jego przyjaciel Phil. Czy w tym roku mają dla nas dobre wieści? Zobacz cały artykuł


Świstak Timka II z uniwersytetu w Charkowie na Ukrainie.

11:11
02.02.2017
    Uwaga! Zaczyna pylić leszczyna i olsza

Mimo, że temperatury są niskie i w wielu miejscach leży śnieg, to jednak pierwsze oznaki wiosny są już widoczne w przyrodzie. Zaczęła pylić leszczyna oraz olsza, której alergeny mają duże znaczenie kliniczne. Dlatego uczuleniowcy powinni się mieć na baczności... Zobacz cały artykuł

10:04
02.02.2017
    Pogoda w Polsce oczami kamer

W górach śniegu nie brakuje. Tego sztucznego jest już od 50 do ponad 100 cm, a naturalnego od 35 cm w Zakopanem do 125 cm na Kasprowym Wierchu. Narciarze szusują w przepięknych okolicznościach przyrody. W dolinach zalegają malownicze mgły. Oto Wierchomla:

W Kołobrzegu z powodu mgły niebo zlewa się z morzem. Wiatr jest na tyle słaby, że panuje flauta, przez którą nie tworzą się morskie fale. Temperatura wynosi minus 2 stopnie.

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości Webcamera.pl

09:15
02.02.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Tylko miejscami na krańcach zachodnich i południowych pojawiają się przejaśnienia. Poza tym jest pochmurno, w wielu miejscach występują opady, których rodzaj jest uzależniony od temperatury panującej wysoko nad ziemią. W centrum i na wschodzie kraju musimy się więc liczyć zarówno ze śniegiem, deszczem ze śniegiem, jak i samym deszczem, który pada też przy ujemnej temperaturze, a przez to marznie i powoduje niebezpieczną gołoledź. Drogi i chodniki mogą być śliskie. Wiatr wieje słabo ze wschodu i południowego wschodu. Temperatura waha się od minus 14 stopni w Kotlinie Jeleniogórskiej do 3 stopni na Podkarpaciu.

08:41
02.02.2017
    Nocna śnieżyca na Górnym Śląsku

W nocy nad Wyżyną Śląską i Wyżyną Krakowsko-Częstochowską przeszła śnieżyca. Podczas niej spadło nawet powyżej 5 cm śniegu. Tak wyglądały nocne, obfite opady:

Region znów jest najbardziej śnieżnym poza obszarami górzystymi. W Katowicach leży już prawie 20 cm białego puchu, jednak w miastach sąsiednich nawet 25-27 cm. Tak jest w Świętochłowicach:

07:22
02.02.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie przez cały dzień będzie spadać. W tej chwili wynosi od 1017 hPa (lekko podwyższone) na zachodnim Pomorzu do 1021 hPa (wysokie) na Podlasiu.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

prognoza polsat news