Ostrzeżenia Meteorologiczne

 • ostrzeżenie przed Burzą
  ostrzeżenie obowiązuje: od 25 lipca 2014, 06:00 do 25 lipca 2014, 23:00

  Opis: Spodziewane są miejscowe burze, podczas których deszcz będzie ulewny oraz połączony z porywistym wiatrem i gradem. W krótkim czasie może spaść do 50 mm deszczu, grad o średnicy do 1 cm, a wiatr w porywach osiągać do 70-80 km/h.
  Zagrożenia: Gwałtowne zjawiska mogą powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Ulewy mogą powodować podtopienia.
  Ochrona: Należy pamiętać, by przed burzą właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, np. na balkonach. Osoby, które burza zastanie w aucie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi z dala od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych. Należy uważać, by nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Nie należy też opuszczać samochodu, sprawdzić tylko, czy drzwi i okna są w nim szczelnie zamknięte. Amatorzy sportów wodnych powinni zejść na ląd, gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy burzy. Biwakujący nad brzegami jezior czy rzek powinni natychmiast przenieść obóz w bezpieczniejsze miejsce. Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą np. pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia.
  Opracowanie: TwojaPogoda.pl