Co się teraz dzieje w pogodzie?

Utrzymuje się bezchmurna pogoda. Wiatr wieje bardzo słabo ze wschodu i północnego wschodu. Temperatura wynosi od 10-11 stopni na północy do 14-15 stopni na południu kraju.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Superkomórkowe piękności

Nigdy nie mamy dość widoku superkomórek burzowych. Jednak bezpieczniej jest je podziwiać sprzed ekranu komputera lub telefonu, bo mogą one nieść błyskawice, ulewy, wichury, a nawet trąby powietrzne. Zobaczcie ich piękno w przyspieszeniu, na poniższym filmie.

Bocian na tle Księżyca

@Jerzy uwiecznił bociana na tle wschodzącego Księżyca w superpełni.

Fot. Jerzy Złoty / TwojaPogoda.pl
Fot. Jerzy Złoty / TwojaPogoda.pl

Puste plaże we Włoszech

Niezwykły widok podczas gorącej i słonecznej pogody. Żywego ducha na włoskich plażach nie uświadczymy. To skutek epidemii koronawirusa i powszechnej izolacji. Kiedy znów będzie tam gwarno? Wszyscy mają nadzieję, że jak najszybciej.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie jest bardzo wysokie i jeszcze stabilne, jednak po południu zacznie szybko spadać. W tej chwili barometry wskazują od 1031 hPa na północnym wschodzie do 1032 hPa na pozostałym obszarze kraju. Biomet w drugiej połowie dnia zacznie się pogarszać.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Pełnia Różowego Księżyca

Tak wygląda teraz wschodzący Księżyc w różowej pełni.

Pełnia Różowego Księżyca. Fot. Kamil / TwojaPogoda.pl
Pełnia Różowego Księżyca. Fot. Kamil / TwojaPogoda.pl

A tak było tydzień temu...

Dzisiaj w Warszawie termometry pokazały w cieniu aż 22 stopnie. Trudno uwierzyć, że jeszcze tydzień temu prószył śnieg...

Rzucił się do wodospadu

Wodospad Hukou nazywany jest "chińską Niagarą". Każdego roku przyciąga miliony turystów, nie tylko z różnych regionów Chin, ale też całego świata. Nad krawędzią malowniczego cudu natury rozegrał się dramat. 28-letni mężczyzna niespodziewanie rzucił się w urwisko na oczach setek turystów. Na szczęście upadł na półkę skalną i nie został porwany przez rwące nurty. Przerażający moment możecie zobaczyć na filmie.

Na pomoc natychmiast udali się ratownicy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z urazem kręgosłupa, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiadomo co kierowało turystą. Jego lekkomyślnym zachowaniem zaskoczona jest nawet bliska rodzina, z którą udał się nad wodospad.

Zdjęcie dnia: Ach, ta wiosna

Kwitną kwiaty, krzewy i drzewa, a nasze serca się radują. Zapraszamy na nasz profil na Instagramie i zachęcamy do polubienia. Codziennie będzie na Was czekać nowa porcja pięknych fotografii polskiej przyrody.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Latające spodki nad Alpami

Niesamowite chmury zawisły nad szczytami szwajcarskich Alp. To obłoki lentikularne, nazywane też chmurami soczewkowatymi. Powstają one przy silnych pionowych prądach powietrznych nad obszarami górzystymi lub wzgórzami.

Fot. Facebook / Severe Weather Europe / Fred Fritzy‎.
Fot. Facebook / Severe Weather Europe / Fred Fritzy‎.

Ucieczka na urokliwą wieś

Mieszkając w mieście i nie mając kontaktu z przyrodą, naprawdę wiele tracimy. Pora przenieść się na wieś...

Poranna Gloria nad Australią

Mieszkańcy północnego wybrzeża Australii często mogą się zachwycać zjawiskiem, które w innych regionach świata pojawia się bardzo rzadko. To chmura przypominająca walec, która nadciąga znad morza w kierunku lądu. Czasem zdarza się kilka takich chmur toczących się obok siebie. Z lotu ptaka wyglądają one niczym sznurówki. To chmury rotorowe, nazywane potocznie przez miejscowych "Poranną Glorią". Zobaczcie najnowszy filmik z ich udziałem.

Pełnia Różowego Księżyca

Między godziną 18:00 a 19:00 spójrzcie nisko nad wschodni horyzont. Ujrzycie wschodzący Księżyc w pełni, zwany w kwietniu Różowym Księżycem.

Mgliste góry atrakcją turystyczną

Góra Heng i jej okolice w środkowych Chinach podczas obchodzonych w ostatnim tygodniu świąt stały się jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Zobaczcie, jak góry spowijane były przez malowniczą mgłę.

Spektakularne zjawisko na niebie. Różowy Księżyc, najjaśniejszy i największy w tym roku. Nie przegap!

Najbliższej nocy będziemy mogli obserwować na nocnym niebie największą w tym roku superpełnię Księżyca. Nasz naturalny satelita będzie o 14 procent większy i o 32 procent jaśniejszy niż zwykle podczas pełni. Jak i gdzie go obserwować? Mamy dla Was poradnik.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

W nocy z wtorku na środę (7/8.04) czeka nas wyjątkowe zjawisko, a mianowicie największa w tym roku pełnia superksiężyca. Definicję superksiężyca wymyślił przeszło 35 lat temu astrolog Richard Nolle. Od zwyczajnej pełni różni się ona tym, że Księżyc znajduje się wyjątkowo blisko Ziemi i jednocześnie świeci najmocniej światłem odbitym... Zobacz cały artykuł >>>

Niesamowite fale w Chinach

Takie zjawisko zdarza się bardzo rzadko, dlatego corocznie, aby je zobaczyć, do chińskiego miasta Haining przybywają tysiące turystów. Najpierw zapada cisza, potem od strony morza z prędkością 40 km/h zbliża się wysoka fala. Wreszcie zderza się ona z wodami rzeki Qiantang uchodzącej do morza. Spiętrzona fala osiąga prawie 5 metrów wysokości.

Raz na kilka lat fala jest na tyle wysoka, że wdziera się na wybrzeże i zatapia drogi oraz domostwa. Skąd bierze się tak wysoka fala? To efekt przypływu, który w tym zakątku Chin jest największym notowanym na świecie. Poziom morza potrafi się podnieść nawet o 9 metrów. W ostatnich latach niektórzy śmiałkowie nie spodziewali się, że siła morza potrafi być tak duża. Skończyło się to poważnymi obrażeniami, na szczęście nikt nie zginął, choć niewiele brakowało.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

W całym kraju jest bezchmurnie i tak pozostanie do końca dnia. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Temperatura wynosi od 13 do 16 stopni.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Przerażający szklany most

W chińskiej prowincji Hunan, w miejscu które dla twórców „Avatara” było inspiracją fikcyjnej planety Pandora, nad jednym z kanionów rozciągał się 180-metrowy, drewniany most, który straszył turystów od lat. Chińskie władze zdecydowały jednak, że fajniej będzie jak straszył on będzie nieco bardziej i zastąpiono go wiszącą konstrukcją ze szkła.

Most Zhangjiajie znajduje się w parku narodowym o tej samej nazwie. Jest to najdłuższy (430 metrów) i najwyżej osadzony nad ziemią (300 metrów) most na świecie ze szkła. Most i olbrzymi okrągły taras, stworzony według projektu izraelskiego architekta Haima Dotana, ma wytrzymać trzęsienia ziemi, huraganowy wiatr, a także ciężar 800 osób, jednak i tak efekt jest przerażający, bo niektórzy turyści dostają na nim ataków paniki i muszą zawracać.

Trąba ogniowa w Portugalii

W środkowej Portugalii szalał olbrzymi pożar. Daniel Da Costa Oliveira sfilmował podczas niego niezwykłe zjawisko, a mianowicie tzw. trąbę ogniową. Powstaje ona w podobnych warunkach, co trąba pyłowa, a więc na skutek intensywnej, punktowej konwekcji. Ogniste tornado potrafi osiągać nawet kilkadziesiąt metrów wysokości i błyskawicznie się poruszać, rozprzestrzeniając pożar. Stanowi śmiertelne zagrożenie dla strażaków.

Harold zdemolował Vanuatu

Vanuatu to wyspiarski kraj położony na Pacyfiku, który jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie nie dotarł koronawirus. Mieszkańcy zmagają się jednak z innym kataklizmem, a mianowicie cyklonem Harold. Przynosi on średnią prędkość wiatru rzędu 250 kilometrów na godzinę i ulewne deszcze. To najsilniejsza burza tropikalna od 5 lat i najsilniejsza, jaka kiedykolwiek wtargnęła na ląd na największej wyspie tego kraju, Espiritu Santo. Dotychczas zginęło 25 osób.

dalej