Od zmierzchu do świtu

Dzisiaj kompletnie opustoszała przypomina miasto duchów. Jednak jeszcze nie tak dawno tętniła życiem. Zobaczcie Warszawę z innej perspektywy, z wysokości.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie bardzo szybko rośnie. W tej chwili barometry pokazują od 999 hPa (niskie) na północy do 1011 hPa (umiarkowane) na południu kraju. Biomet jest niekorzystny.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Śnieg w Grecji

Fala arktycznego powietrza dotarła nie tylko do Hiszpanii i Włoch, ale też do Grecji. Śnieg zaczął sypać m.in. w Salonikach.

Zamki Szlaku Orlich Gniazd

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, gdzie na licznych pagórkach i wzgórzach jurajskich, wśród wapiennych ostańców, wzniesione zostały okazałe zamki, nazywane orlimi gniazdami. Dziś większość z nich znajduje się w ruinach, jednak jeszcze na początku drugiego tysiąclecia tętniły życiem. Grody obronne miały zabezpieczać bardzo ważne szlaki handlowe powstające w państwie Piastów. Zobaczcie te piękne zamki kolorową jesienią.

Ojmiakon z lotu ptaka

Najzimniejsza stale zamieszkana miejscowość na Syberii, w Rosji i jednocześnie na całej północnej półkuli wciąż pogrążona jest w mrozie. Chociaż popołudniami mróz jest niewielki, to jednak o porankach temperatura nadal spada nawet do minus 35 stopni. Do pierwszej odwilży jest już coraz bliżej.

Lubisz podziwiać piękne polskie krajobrazy? Zobacz, jak zima zmieniła się w wiosnę

Po rekordowo ciepłej zimie, wiosna rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie. Pierwsze akcenty kwitnącej pory roku były widoczne już na początku marca. Pozachwycajcie się razem z nami pięknymi polskimi krajobrazami oglądając najnowszą galerię zdjęć.

Burza przez okno samolotu

Lot samolotem wcale nie musi być przerażający lub nudny. Czasem zdarzają się za oknem tak fantastyczne widoki, jak ten, który możecie zobaczyć na poniższym filmiku. To potężna chmura burzowa nad Zatoką Bengalską:

Azja w ciemnościach

Wspaniałe zdjęcie satelitarne Azji w mrokach nocy. Powstało ono z bardzo wielu mniejszych zdjęć, które przez supernowoczesnego satelitę Suomi NPP wykonywane były w czasie, gdy niebo nad danym obszarem było bezchmurne. Potem pozostała już tylko żmudna praca łączenia zdjęć aż naszym oczom ukazało się zupełnie inne oblicze świata, te które widzą satelity i astronauci, gdy my śpimy. Widoczne są m.in. Indie i Chiny, najgęściej zaludnione obszary na naszej planecie.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

W weekend nastąpi radykalna zmiana pogody. Czego możemy się spodziewać?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze przed końcem tygodnia w pogodzie nastąpi radykalna zmiana. W ubiegły weekend zdecydowanie pogorszyła się, a jak będzie tym razem? Sprawdźmy prognozę na każdy dzień.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Wielkimi krokami zbliża się spora zmiana w pogodzie. Związana ona będzie z utworzeniem się nad Alpami potężnego wyżu atmosferycznego, który z każdym kolejnym dniem będzie wędrować coraz dalej na wschód w kierunku Ukrainy. Co nam przyniesie w weekend?... Zobacz cały artykuł >>>

Jak bańka mydlana na niebie

Na nocnym niebie nad Syberią pojawiła się olbrzymia bańka mydlana. Skąd się wzięła? To skutek testu międzykontynentalnego pocisku balistycznego Topol-M. Wystrzelono cztery takie rakiety z kosmodromu Plesieck w kierunku poligonu na Kamczatce. Unoszące się wyziewy z pocisków przybrały kształt półprzeźroczystej bańki, która pięknie prezentowała się na tle zielonej zorzy polarnej i usianego gwiazdami nieba.

Fot. Twitter / @WeatherSarov.
Fot. Twitter / @WeatherSarov.

Podobne niesamowite efekty wizualne towarzyszyły wystrzeleniu pocisków balistycznych Topol-M nad Syberią i Kazachstanem.

Fot. Twitter / @WeatherSarov.

Zdjęcie, jak z filmu katastroficznego

Marynarz Haig Gilchrist, który codziennie podróżuje promem po Zatoce Sydney, nie raz widział, jak wysokie fale sztormowe uderzały w burtę. Kilka dni temu fale były na tyle wysokie, że nie mógł sobie odmówić przyjemności ich uwiecznienia, mimo iż przemókł do suchej nitki.

Fot. Instagram / Haig Gilchrist.
Fot. Instagram / Haig Gilchrist.

To właśnie zdjęcie obiegło media społecznościowe, ponieważ przypomina tsunami uderzające w statek. Nikt inny podobną fotką pochwalić się nie może, bo Gilchrist wykonał ją z części promu niedostępnej dla pasażerów, którzy w czasie sztormu, dla bezpieczeństwa, muszą pozostawać wewnątrz promu.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

W południowej połowie kraju jest słonecznie, przeważnie bezchmurnie. Na pozostałym obszarze chmurzy się, choć z przejaśnieniami, a miejscami w pasie od Pomorza po Suwalszczyznę słabo i przelotnie pada deszcz lub mżawka. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Temperatura wynosi od 4 do 7 stopni.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Zima w kwietniu sprzed 3 lat

W połowie kwietnia 2017 roku wróciła zima. Wszyscy mamy nadzieję, że nie powtórzy się to w tym roku, akurat podczas Wielkanocy. A jeśli się zdarzy, to zawsze można doszukać się w tych krajobrazach czegoś pięknego. Zobaczcie sami.

Mocno wieje nad morzem

Na Bałtyku kolejny dzień sztormowej pogody. Porywy zachodniego wiatru mogą osiągać nawet 70-80 kilometrów na godzinę. Będzie się chmurzyć, a miejscami także może popadać deszcz.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie przez cały dzień będzie powoli spadać. W tej chwili barometry pokazują od 1006 hPa (obniżone) na północnym wschodzie do 1017 hPa (podwyższone) na południu kraju. Biomet na południu będzie korzystny, a na północy obojętny.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Tak szanujemy Błękitną Planetę

Smutne, ale niestety prawdziwe. Czy przyszłość przyniesie wiatr zmian?

Tak szanujemy Błękitną Planetę

Zdjęcie dnia: Śmigają aż miło

Pamiętajcie o zachowaniu odległości od innych osób! Im większa, tym lepsza. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem innego cudownego zakątka Polski:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Tak pięknie wygląda wnętrze zmapowanej LiDAR-em Wielkiej Błękitnej Dziury

W grudniu ubiegłego roku znani odkrywcy wybrali się w historyczną i pełną wrażeń wyprawę batyskafem, aby odkryć tajemnice słynnej głębi Wielkiej Błękitnej Dziury. Zobaczcie, co odkryli w tym pięknym i tajemniczym miejscu.

Fot. Discovery / Twitter.
Fot. Discovery / Twitter.

Wielka rozpadlina rafy koralowej znajduje się na wodach Morza Karaibskiego w granicach Belize. Jest wielką atrakcją turystyczną i wspaniałym miejscem do eksploracji dla nurków. Chociaż każdego dnia pojawiają się tam dziesiątki poszukiwaczy przygód, którzy przybywają z najróżniejszych zakątków naszej pięknej planety... Zobacz cały artykuł >>>

Bałtyckie plaże pełne urlopowiczów

Czy tak będzie wyglądać plaża w Łebie w słoneczny dzień w szczycie sezonu? To zależy od tego, jak długo potrwa pandemia koronawirusa. Wszyscy mamy nadzieję, że jak najkrócej.

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości platformy Oognet.
Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości platformy Oognet.

Jednak, jeśli nie odpuści w wakacje, to plaże będą niemal puste, jak podczas sztormu:

Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości platformy Oognet.

Gdzie nie ma koronawirusa?

Najnowsza mapa powiatów, w których stwierdzono zakażenia koronawirusem, wskazuje nam, że największym regionem wolnym od patogenu są Bory Tucholskie. W skali ogólnokrajowej najmniej zakażeń notuje się w północnych i wschodnich regionach. Z kolei najwięcej przypadków koronawirusa jest na zachodzie, południu, południowym wschodzie i w centrum kraju.

Gdzie nie ma koronawirusa?
dalej