Aktualne zdjęcie satelitarne zdradza nam, że w tym czasie, gdy na przeważającym obszarze kraju mamy bezchmurną pogodę, to nad północnymi regionami wiszą niskie chmury warstwowe, które miejscami przynoszą słaby deszcz lub mżawkę.
Aktualne zdjęcie satelitarne zdradza nam, że w tym czasie, gdy na przeważającym obszarze kraju mamy bezchmurną pogodę, to nad północnymi regionami wiszą niskie chmury warstwowe, które miejscami przynoszą słaby deszcz lub mżawkę.
Przełom marca i kwietnia przynosi ziąb, a nawet opady śniegu. Jednak dni nieprzyjemnej pogody są już policzone. Wiemy, kiedy wreszcie się ociepli na tyle, aby wiosna pozostała już z nami na dobre. Sprawdźmy najnowszą prognozę.
Kapryśna pogoda sprzyja osłabianiu naszej odporności, a co za tym idzie, zwiększa ryzyko zainfekowania się niebezpiecznym koronawirusem. Wypatrujemy więc w prognozach oznak prawdziwie wiosennej aury, która będzie na tyle ciepła i słoneczna, abyśmy poczuli się lepiej... Zobacz cały artykuł >>>
Bociany z wielkopolskich Przygodzic, których codzienne losy na żywo śledzi mnóstwo internautów, właśnie doczekały się drugiego jajka. Jak informują miłośnicy tych ptaków, samiec spulchnił wyściółkę, po czym szybko nakrył dołek lęgowy, chroniąc jajka przed zimnem. Ile potomków doczekają się boćki? Zapewne czterech lub pięciu.
W większości regionów kraju niebo jest wolne od chmur. Pochmurno jest tylko w północny regionach, gdzie miejscami na Pomorzu słabo i przelotnie pada deszcz lub mżawka. Wiatr wieje z kierunku zachodniego. Temperatura oscyluje nieznacznie poniżej zera, tylko na wybrzeżu sięga plus 4 stopni.
Nie tylko u nas spadł wyjątkowo późny śnieg, którego zimą było jak na lekarstwo. Zabieliły się też ulice, parki i zabudowania w Berlinie. Mieszkańcy niemieckiej stolicy nie kryli zdziwienia tym, co zastali o poranku, gdy odsłonili okna swych domów.
Niemal 20 osób zginęło w gigantycznych pożarach lasów w południowo-zachodnich Chinach. Do walki z ogniem stanęło kilkuset strażaków, ale mimo to żywioł wymyka się im spod kontroli. Konieczna okazała się ewakuacja mieszkańców z zagrożonych zabudowań.
Ciśnienie szybko spada. W tej chwili wynosi od 1017 hPa (podwyższone) na północy do 1025 hPa (wysokie) na południu kraju. Biomet będzie korzystny, tylko na północy przejściowo może się pogarszać.
Zapierający dech w piersi spektakl widziany ze szczytu Kasprowego Wierchu w Tatrach.
W środę tylko na północy kraju będzie się chmurzyć i przelotnie padać deszcz lub śnieg. Na pozostałym obszarze będzie słonecznie, na południu nawet bezchmurnie. Z każdym dniem będzie się ocieplać, na Śląsku termometry pokażą po południu niemal 10 stopni.
@Kamil uwiecznił dla wszystkich spragnionych burz, okazałego Cumulonimbusa, widocznego z pokładu samolotu. W Polsce sezon burzowy rozpocznie się tradycyjnie w kwietniu lub maju.
Trochę pod górkę, ale za to jaką malowniczą. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem innego cudownego zakątka Polski:
Wyświetl ten post na Instagramie.
Niektóre drogi gruntowe z powodu wielotygodniowej suszy są tak zapiaszczone, że wystarczy tylko szybki przejazd samochodu, aby w powietrze wzbiły się tumany kurzu, który drażni drogi oddechowe i oczy przechodniów, a także wnika do domów. Mieszkańcy postanowili więc wziąć sprawę w swoje ręce i ustawili znaki, które upominają wKURZających kierowców.
Chociaż miejscami krajobrazy zabieliły się, to jednak raczej mało kto chciałby powrotu zimy. Chcemy prawdziwej wiosny, nawet lata, a nie mrozu i śniegu. Jednak czy można złościć się na symbol białej pory roku? Przecież taki jest piękny.
Drewno jest najpowszechniejszym materiałem budowlanym wykorzystywanym w najdalszych zakątkach naszej planety. Posiada wiele atrybutów, ale największą jego zmorą jest łatwopalność. To jednak już przeszłość.
Naukowcy z Fińskiego Centrum Badań Technicznych VTT opracowali bowiem najbardziej zaawansowaną obecnie na świecie powłokę, która niemal idealnie zabezpiecza drewno przed ogniem... Zobacz cały artykuł >>>
Mieszkańcy zachodniej Polski nie kryli zdziwienia zimowymi krajobrazami zastanymi o poranku za oknami swych domów. Spadł pierwszy śnieg, którego nie doczekali się przez całą zimę, a który zdecydował się spaść na wiosnę. Co się dzieje z tą pogodą?
Wokół nas dzieją się dziwne rzeczy, i to nie tylko z powodu pandemii koronawirusa, która wielu z nas wywróciła życie do góry nogami. Pogoda też stanęła na głowie, o czym we wtorkowy (31.03) poranek mogli się przekonać mieszkańcy zachodniej Polski... Zobacz cały artykuł >>>
W wielu regionach kraju jest pogodnie, nawet bezchmurnie. Chmurzy się i przelotnie prószy śnieg miejscami na południowym zachodzie, w centrum i na północy. Wiatr wieje z kierunku północnego. Temperatura nieznacznie przekracza zero.
Fiord Hornsund na archipelagu Svalbard to polski zakątek Arktyki. Podziwiajcie jego piękno z lotu ptaka na filmie Jana Kavana, który spędził w tym urokliwym miejscu 2 tygodnie i nie zapomni ich do końca życia.
Gigantyczna ulewa przeszła nad Cleveland w amerykańskim stanie Ohio. Spowodowała ona nagłe wezbranie przepływającej przez miasto rzeki Cuyahoga, która wystąpiła z brzegów i zalała wiele budynków, drogi i posesje. Konieczna okazała się ewakuacja wielu osób z zalanych domów i samochodów. Ranny został strażak. Tak intensywny opad deszczu zdarza się średnio raz na 100 lat.
Wspaniałe widoki panują w Tokio, gdzie kwitnące kwiaty wiśni otulił najpóźniejszy śnieg od 32 lat. Kwarantanna nie pozwala mieszkańcom cieszyć się tym spektaklem na własne oczy, ale od czego jest internet. My też możemy się tym pięknem trochę pozachwycać.
Ciśnienie jest wysokie i będzie się dzisiaj nieznacznie wahać. W tej chwili barometry pokazują od 1023 hPa na wschodzie do 1029 hPa na północnym zachodzie kraju. Biomet zacznie się poprawiać.