FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W weekend nastąpi radykalna zmiana pogody. Czego możemy się spodziewać?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze przed końcem tygodnia w pogodzie nastąpi radykalna zmiana. W ubiegły weekend zdecydowanie pogorszyła się, a jak będzie tym razem? Sprawdźmy prognozę na każdy dzień.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Wielkimi krokami zbliża się spora zmiana w pogodzie. Związana ona będzie z utworzeniem się nad Alpami potężnego wyżu atmosferycznego, który z każdym kolejnym dniem będzie wędrować coraz dalej na wschód w kierunku Ukrainy. Co nam przyniesie w weekend?

Pogoda na sobotę

Początek weekendu minie pod znakiem powolnej poprawy pogody. Bardzo słabe deszcze mogą pojawiać się jeszcze miejscami na północnym wschodzie i południowym wschodzie. Poza tym spodziewamy się większych przejaśnień, a w centrum i na północnym wschodzie także rozpogodzeń.

Temperatura będzie rosnąć. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 6 stopni na północnym wschodzie do 10 stopni na zachodzie i południu kraju. Silniejszy wiatr z północnego zachodu będzie potęgować odczucie chłodu.

Pogoda na niedzielę

W drugi dzień weekendu czekają nas większe zmiany w pogodzie. Niebo wreszcie na dobre się rozpogodzi. Niemal w całym kraju będzie bezchmurnie i słonecznie. Nigdzie nie spodziewamy się opadów.

W godzinach popołudniowych termometry pokażą w cieniu od 9 stopni na wschodzie do 14 stopni na zachodzie kraju. Nie można wykluczyć, że miejscami będzie nawet 15 stopni. Chwilami silniejszy wiatr może nieco obniżać temperaturę odczuwalną.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news