Smog wisi nad Polską

Południowa, wschodnia i centralna część kraju tonie w smogu. Normy jakości powietrza w wielu miastach są przekroczone co najmniej kilkukrotnie. Niebezpieczny jest każdy wdech. To obok koronawirusa jeszcze jeden dobry powód, aby dzisiaj zostać w domu.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Dzik i pies

Podczas spaceru z psem po lesie czasem możemy natrafić na gromadkę dzików, a jeśli jeszcze są wśród nich młode...

Niszczycielskie tornada w USA

70 milionów Amerykanów w ten weekend znajduje się w strefie skrajnie niebezpiecznej pogody. Spodziewane są gwałtowne burze gradowe połączone z nawałnicami, a nawet tornadami. Seria ciemnych lejów przetoczyła się w nocy nad stanem Arkansas. W mieście Jonesboro są zniszczone budynki. Rannych zostało 6 osób. Obecnie niebezpiecznie jest w stanach Iowa, Missouri i Illinois.

Wiosna zmieniła się w zimę. Zrobiło się lodowato, prószy śnieg, miejscami może się zabielać

Jeszcze w sobotę cieszyliśmy się słońcem i przyjemnym ciepłem, jednak niedziela przynosi nam duże ochłodzenie, sporo chmur, a miejscami także opady deszczu i śniegu. To dopiero początek większych zmian w pogodzie, które zabielą nam krajobrazy.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Do Polski zaczęło spływać dużo chłodniejsze powietrze, które spowodowało gwałtowne obniżenie się temperatury. W sobotę termometry pokazywały w najcieplejszych regionach kraju nawet 18 stopni. Jednak niedziela na zachodzie i północy nie przyniesie więcej niż od 2 do 5 stopni... Zobacz cały artykuł >>>

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na południu, wschodzie i w centrum nadal występują większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na zachodzie zachmurzyło się, a na Pomorzu pada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Na Bałtyku szaleje sztorm. Wiatr wieje z północy. Temperatura wynosi od 0 stopni na Kaszubach do 11 stopni na Mazowszu i Lubelszczyźnie.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Poranek ze śniegiem

Ochłodziło się. Na Kaszubach poranek przywitał mieszkańców opadami śniegu, które zaczęły zabielać krajobrazy. W całej zachodniej i północnej Polsce temperatura waha się od 2 do 5 stopni, miejscami pada deszcz.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Ściana śniegu w Albanii

Na przyspieszonym nagraniu możecie zobaczyć chmurę niosącą intensywne opady śniegu, która przechodzi nad Tiraną, stolicą Albanii. Piękne, ale też paraliżujące zjawisko.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie znów zaczęło rosnąć. W tej chwili wynosi od 1011 hPa (umiarkowane) na południu do 1020 hPa (wysokie) na północnym zachodzie kraju. Biomet pogorszy się.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

W nocy zmieniamy czas!

W nocy z soboty na niedzielę o godzinie 2:00 przestawiamy zegarki na godzinę 3:00, a więc o godzinę w przód. Niestety, nie wszyscy będą zadowoleni.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Czekają nas spore zmiany, dla wielu bardzo kłopotliwe, bowiem od ostatniego weekendu marca Słońce będzie się wyłaniać zza horyzontu i za nim się chować, godzinę później niż dzisiaj. Co zyskamy, a co stracimy na zmianie czasu z zimowego na letni?... Zobacz cały artykuł >>>

Nawet 17-18 stopni ciepła

Dzisiaj po południu termometry w większości regionów kraju pokazały 17-18 stopni, nawet tam, gdzie zwykle jest najchłodniej, a więc na północnym wschodzie. Najcieplejszymi miastami wojewódzkimi były Wrocław i Toruń, gdzie odnotowano 18 stopni. Tylko na wybrzeżu, gdzie zaczęła wiać morska bryza, temperatura nie przekroczyła 8 stopni.

Nawet 17-18 stopni ciepła

Wspaniałe widowisko na niebie. Księżyc spotyka się w tej chwili z planetą Wenus

W tej chwili jesteśmy świadkami wyjątkowego spotkania na niebie. Księżyc zbliżył się do Wenus, planety nazywanej Boginią Miłości. Zobaczcie razem z nami to malownicze zjawisko na własne oczy oraz na zdjęciach od naszych czytelników.

Spotkanie Księżyca i Wenus. Fot. TwojaPogoda.pl
Spotkanie Księżyca i Wenus. Fot. TwojaPogoda.pl

Aż do godziny 23:00 będziemy mogli podziwiać spotkanie Księżyca zaraz po nowiu, w postaci wąskiego sierpa, z planetą Wenus, która jaśnieje w górę i na prawo od niego. W ten romantyczny wieczór warto wyjrzeć przez okno lub wyjść na balkon. Zobaczcie zdjęcia od naszych czytelników... Zobacz cały artykuł >>>

Zdjęcie dnia: Góry Sowie

Zima w Górach Sowich. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem innego cudownego zakątka Polski:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Bajeczna zima w Karkonoszach

Zimą w Karkonoszach panują bajeczne krajobrazy. Równia pod Śnieżką zmienia się w lodową pustynię, pośród której wyłaniają się choinki zamienione w śnieżne bałwany. Budowle na szczycie Śnieżki pokrywają się lodem. Turyści zachwycają się widokami. Zobaczcie je także Wy na naszym filmie.

Symulacja pokazała, że Nowy Jork przestanie istnieć na skutek uderzenia kosmicznej skały

NASA zorganizowała niezwykle ważną Międzynarodową Konferencję Obrony Planetarnej, na której 200 światowych ekspertów debatowało nad zapewnieniem ochrony naszej cywilizacji w obliczu zagrożenia związanego z kosmosem.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

W trakcie konferencji przeprowadzono również symulację wydarzeń, dzięki czemu eksperci mogli przeanalizować rozwój przyszłych wydarzeń i w rezultacie tego lepiej przygotować się na tego typu katastroficzne wydarzenia, które mogą stać się rzeczywistością w niedalekiej przyszłości... Zobacz cały artykuł >>>

Słoneczny dzień w lesie

Uroki spaceru po lesie w piękny, słoneczny dzień.

Prypeć z drona. Wyludnione miasto obok Czarnobyla na zdjęciach z lotu ptaka

Grupa entuzjastów opuszczonych miejsc z kanału Abandoned Explorer na serwisie YouTube, wybrała się do opuszczonego po katastrofie jądrowej miasta Prypeć, by zobaczyć Czarnobylską Strefę Wykluczenia z powietrza.

Fot. Abandoned Explorer / YouTube.
Fot. Abandoned Explorer / YouTube.

Na filmie możemy zobaczyć ujęcia z drona na samo duże miasto Prypeć oraz słynną wielką antenę znaną jako Oko Moskwy lub Czarnobyl-2. Materiał powstał kilka tygodni temu, tuż przed 33. rocznicą największej znanej w XX wieku katastrofy jądrowej, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej... Zobacz cały artykuł >>>

Poranny prysznic na orbicie

Za chwilę będziecie mogli zobaczyć, jak wygląda poranny prysznic w kosmosie. Oczywiście znacząco różni się od tego, który my bierzemy na Ziemi. Jednak specjaliści z NASA zadbali o to, by jakość i efekt końcowy kąpieli, czyli czystość i świeża woń ciała, wcale nie był gorszy niż u nas. A trzeba pamiętać, że astronauci spędzają na orbicie co najmniej pół roku. Filmik na pewno poprawi Wam humor, zwłaszcza, że Samantha Cristoforetti, włoska astronauta, wygląda jakby poraził ją prąd.

Świetna mapa Antarktydy

Kevin Pluck, który jest programistą i grafikiem, skorzystał z ogromnej bazy danych na temat Antarktydy i na jej podstawie stworzył świetną mapę grubości pokrywy śnieżno-lodowej, która w miejscach oznaczonych białą barwą ma nawet 3 kilometry.

Fot. Twitter / Kevin Pluck.
Fot. Twitter / Kevin Pluck.

Poszarpana chmura

Nad Władywostokiem w Rosji pojawiła się chmura szelfowa, która poprzedzała burzę z ulewnym deszczem. Postrzępiona chmura formowana jest przez silne prądy powietrzne. Tzw. wał chmurowy lub wał szkwałowy może nieść wiatr przekraczający 100 km/h. Wygląda groźnie i taki właśnie ma być, ostrzegać przed niebezpieczną burzą.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Poranek jest przeważnie bezchmurny. Chmurzy się tylko miejscami na południowym wschodzie, a na zachodnim krańcu Pomorza zalega mgła. Wiatr wieje słabo ze wschodu i północy. Temperatura waha się od 7 do 9 stopni, tylko we mgle nie przekracza 5 stopni.

Co się teraz dzieje w pogodzie?
dalej