Nie ma to jak polska prowincja. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem innego cudownego zakątka Polski:
Zdjęcie dnia: Polska prowincja
Wyświetl ten post na Instagramie.
Nie ma to jak polska prowincja. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem innego cudownego zakątka Polski:
Wyświetl ten post na Instagramie.
W rejonie miejscowości Voorhout na południu Holandii, po horyzont rozciągają się niezwykle barwne i pełne zmysłowych zapachów pola tulipanów, z których kraj ten słynie.
W ostatnich latach, za sprawą głośnego filmu „Noe: Wybrany przez Boga”, na nowo rozgorzała dyskusja na temat legendarnej Arki Noego, ponoć jedynego dowodu na wystąpienie potopu. Czy uda się ją wreszcie odnaleźć na stokach wulkanu Ararat?
Arka Noego to drewniana skrzynia, która według biblijnej Księgi Rodzaju, została zbudowana przez Noego na polecenie Jahwe. Noe miał w niej zmieścić zwierzęta oraz swoją rodzinę. Tylko oni przetrwali potop... Zobacz cały artykuł >>>
Jamie Smith, 27-letni producent muzyczny i didżej z Wysp Brytyjskich, przygotował fenomenalny teledysk „Gosh”, który promuje jego płytę „In Colour”. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że tłem dla świetnej muzyki stały się pełne tajemnic obrazy Marsa, a dokładnie wizja jego przyszłej kolonizacji. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do delektowania się tym rewelacyjnym teledyskiem, nawet jeśli nie przepadacie za tym gatunkiem muzycznym.
Tak wygląda głęboki układ niskiego ciśnienia w rejonie Wysp Brytyjskich z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Tego jeszcze nie było. Słit focia z tornadem, która może kosztować życie.
Najnowsze badania sugerują, że wśród ptaków możemy zaobserwować zjawisko, które wygląda jak science fiction, a mianowicie embriony znajdujące się w jajkach potrafią się ze sobą komunikować.
Oczywiście wszyscy wiemy, że komunikacja u piskląt stoi na najwyższym poziomie i bez problemu możemy usłyszeć, kiedy domagają się od swoich rodziców pożywienia, ale według badaczy potrafią dużo więcej, czyli porozumiewać się ze sobą będąc jeszcze w jajkach, a taka forma komunikacji wpływać ma na behawioralne... Zobacz cały artykuł >>>
Czekają nas spore zmiany, dla wielu bardzo kłopotliwe, bowiem od ostatniego weekendu marca Słońce będzie się wyłaniać zza horyzontu i za nim się chować, godzinę później niż dzisiaj. Co zyskamy, a co stracimy?
Ostatnia sobota (28.03) marca będzie ostatnim dniem obowiązywania czasu zimowego. W nocy z soboty na niedzielę (28/29.03) o godzinie 2:00 przestawiamy zegarki na godzinę 3:00, a więc o godzinę w przód. Niestety, nie wszyscy będą zadowoleni... Zobacz cały artykuł >>>
W centrum i na południu kraju przejściowo chmurzy się, ale nie pada. Na pozostałym obszarze utrzymuje się bezchmurna pogoda. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie ze wschodu. Temperatura wynosi od 6 do 8 stopni.
Polscy polarnicy mają do czynienia z silną zamiecią śnieżną. Wznieca ją wiatr osiągający w porywach 60 km/h. Mimo temperatury na poziomie minus 5 stopni, odczuwalnie jest niemal 20 stopni mrozu.
Dziś na Stacji Arctowskiego mamy iście zimową scenerię. Przy wietrze sztormowym o średniej prędkości 17 m/s po...
Opublikowany przez Arctowski Polish Antarctic Station Piątek, 20 marca 2020
Za sprawą pandemii koronawirusa w marcu aż o połowę zmniejszył się ruch lotniczy na naszej planecie. Dzięki temu brylujące w ostatnich dniach błękitne niebo rzadziej jest przecinane przez smugi kondensacyjne pozostawiane przez samoloty. Dodatkowo ich brak jest związany z napływem nad Polskę bardzo suchego powietrza ze wschodu.
Nasz czytelnik @Kamil porównał na zdjęciach, jak szybko pogoda potrafi się zmienić. 19 marca w Beskidzie Wyspowym było plus 17 stopni i słonecznie.
Natomiast 23 marca temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnęła minus 3 stopni (rano minus 8 stopni) oraz leżało kilkanaście centymetrów śniegu.
Ciśnienie jest wysokie, ale przez cały dzień będzie spadać. W tej chwili wynosi od 1027 hPa na południu do 1037 hPa na północnym wschodzie. Biomet pozostanie korzystny.
Nad ranem temperatura spadnie przeważnie do minus 3 stopni, tylko lokalnie będzie minus 5 stopni. Noc z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju mrozu już nie przyniesie.
Na dachu budynku poczty w samym centrum Paryża, wśród drapaczy chmur, pracownicy urządzili sobie ogródek i hodowlę drobiu. Wygląda na to, że więcej czasu spędzają przy pieleniu niż na sortowaniu poczty. Jak tłumaczą, w ten sposób odpoczywają od pracy, relaksują się i mają własną, zdrową żywność. Pół tysiąca pracowników poczty uprawia owoce i warzywa, w tym sałatę, bakłażany i pomidory. Na 90 tonach ziemi uprawy mają się tak samo dobrze, jak w każdym innym miejscu. Bierzmy z tego przykład.
Narodowa kwarantanna sprawia, że wielu z nas nie może opuszczać domu. Postanowiliśmy więc pokazać Wam, jak pięknie rozpoczyna się wiosna w różnych zakątkach Polski. Zabieramy Was, bez wychodzenia z domu, na wirtualny spacer.
Tak pięknie jest teraz w lesie. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem nowego zakątka Polski:
Wyświetl ten post na Instagramie.
Drzewo potrafi mieć imponujący system korzeniowy. Mogli się o tym przekonać mieszkańcy Tampy na Florydzie zaraz po przejściu Huraganu Irma. Huraganowy wiatr powalił wiele drzew, niektóre upadały unosząc całe trawniki.
Jeśli macie godzinkę wolnego czasu, to zachęcamy Was do obejrzenia fantastycznego filmu dokumentalnego o Bieszczadach, jednym z ostatnich dzikich miejsc w Polsce. Większość ujęć była kręcona wzdłuż doliny Sanu. Wielkie wrażenie robią zdjęcia zwierząt zmagających się z mrozem i śniegiem, a przede wszystkim wilków w swym naturalnym środowisku.
Kuoka to jedno z najzabawniejszych zwierzątek na świecie. Na wolności żyje jedynie w Australii. Należy do rodziny kangurowatych. Jeśli jeszcze Was nie zachwyciło, to koniecznie musicie obejrzeć poniższy filmik. Nie ma nic bardziej uroczego niż kouka filmowana podczas śniadania :)