Zdjęcie dnia: Polska prowincja

Nie ma to jak polska prowincja. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem innego cudownego zakątka Polski:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Pola tulipanów wizytówką Holandii

W rejonie miejscowości Voorhout na południu Holandii, po horyzont rozciągają się niezwykle barwne i pełne zmysłowych zapachów pola tulipanów, z których kraj ten słynie.

Pola tulipanów w Voorhout w Holandii. Fot. Anders Andersson / National Geographic.
Pola tulipanów w Voorhout w Holandii. Fot. Anders Andersson / National Geographic.

Biblijny potop to nie fikcja? Dowodem ma być Arka Noego, która spoczywa na stokach wulkanu Ararat

W ostatnich latach, za sprawą głośnego filmu „Noe: Wybrany przez Boga”, na nowo rozgorzała dyskusja na temat legendarnej Arki Noego, ponoć jedynego dowodu na wystąpienie potopu. Czy uda się ją wreszcie odnaleźć na stokach wulkanu Ararat?

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Arka Noego to drewniana skrzynia, która według biblijnej Księgi Rodzaju, została zbudowana przez Noego na polecenie Jahwe. Noe miał w niej zmieścić zwierzęta oraz swoją rodzinę. Tylko oni przetrwali potop... Zobacz cały artykuł >>>

Fenomenalny teledysk o podboju Marsa

Jamie Smith, 27-letni producent muzyczny i didżej z Wysp Brytyjskich, przygotował fenomenalny teledysk „Gosh”, który promuje jego płytę „In Colour”. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że tłem dla świetnej muzyki stały się pełne tajemnic obrazy Marsa, a dokładnie wizja jego przyszłej kolonizacji. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do delektowania się tym rewelacyjnym teledyskiem, nawet jeśli nie przepadacie za tym gatunkiem muzycznym.

Niż oczami astronautów

Tak wygląda głęboki układ niskiego ciśnienia w rejonie Wysp Brytyjskich z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Fot. NASA.
Fot. NASA.

Zrobił sobie selfie z tornadem

Tego jeszcze nie było. Słit focia z tornadem, która może kosztować życie.

Fot Brian Bledsoe / Twitter.
Fot Brian Bledsoe / Twitter.

Ptasie jajka potrafią się komunikować na zaawansowanym poziomie

Najnowsze badania sugerują, że wśród ptaków możemy zaobserwować zjawisko, które wygląda jak science fiction, a mianowicie embriony znajdujące się w jajkach potrafią się ze sobą komunikować.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Oczywiście wszyscy wiemy, że komunikacja u piskląt stoi na najwyższym poziomie i bez problemu możemy usłyszeć, kiedy domagają się od swoich rodziców pożywienia, ale według badaczy potrafią dużo więcej, czyli porozumiewać się ze sobą będąc jeszcze w jajkach, a taka forma komunikacji wpływać ma na behawioralne... Zobacz cały artykuł >>>

Za 3 dni Słońce wzejdzie i zajdzie godzinę później. Jeśli wstajecie przed 6:00, nie będziecie zadowoleni

Czekają nas spore zmiany, dla wielu bardzo kłopotliwe, bowiem od ostatniego weekendu marca Słońce będzie się wyłaniać zza horyzontu i za nim się chować, godzinę później niż dzisiaj. Co zyskamy, a co stracimy?

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Ostatnia sobota (28.03) marca będzie ostatnim dniem obowiązywania czasu zimowego. W nocy z soboty na niedzielę (28/29.03) o godzinie 2:00 przestawiamy zegarki na godzinę 3:00, a więc o godzinę w przód. Niestety, nie wszyscy będą zadowoleni... Zobacz cały artykuł >>>

Co się teraz dzieje w pogodzie?

W centrum i na południu kraju przejściowo chmurzy się, ale nie pada. Na pozostałym obszarze utrzymuje się bezchmurna pogoda. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie ze wschodu. Temperatura wynosi od 6 do 8 stopni.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Zamieć śnieżna w Antarktyce

Polscy polarnicy mają do czynienia z silną zamiecią śnieżną. Wznieca ją wiatr osiągający w porywach 60 km/h. Mimo temperatury na poziomie minus 5 stopni, odczuwalnie jest niemal 20 stopni mrozu.

Dziś na Stacji Arctowskiego mamy iście zimową scenerię. Przy wietrze sztormowym o średniej prędkości 17 m/s po...

Opublikowany przez Arctowski Polish Antarctic Station Piątek, 20 marca 2020

Ruch lotniczy zmalał o połowę

Za sprawą pandemii koronawirusa w marcu aż o połowę zmniejszył się ruch lotniczy na naszej planecie. Dzięki temu brylujące w ostatnich dniach błękitne niebo rzadziej jest przecinane przez smugi kondensacyjne pozostawiane przez samoloty. Dodatkowo ich brak jest związany z napływem nad Polskę bardzo suchego powietrza ze wschodu.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Pogoda kapryśną jest

Nasz czytelnik @Kamil porównał na zdjęciach, jak szybko pogoda potrafi się zmienić. 19 marca w Beskidzie Wyspowym było plus 17 stopni i słonecznie.

Wiosna w Beskidzie Wyspowym. Fot. Kamil / TwojaPogoda.pl
Wiosna w Beskidzie Wyspowym. Fot. Kamil / TwojaPogoda.pl

Natomiast 23 marca temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnęła minus 3 stopni (rano minus 8 stopni) oraz leżało kilkanaście centymetrów śniegu.

Zima w Beskidzie Wyspowym. Fot. Kamil / TwojaPogoda.pl

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie jest wysokie, ale przez cały dzień będzie spadać. W tej chwili wynosi od 1027 hPa na południu do 1037 hPa na północnym wschodzie. Biomet pozostanie korzystny.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ostatnia noc z mrozem

Nad ranem temperatura spadnie przeważnie do minus 3 stopni, tylko lokalnie będzie minus 5 stopni. Noc z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju mrozu już nie przyniesie.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Ogródek na dachu wieżowca

Na dachu budynku poczty w samym centrum Paryża, wśród drapaczy chmur, pracownicy urządzili sobie ogródek i hodowlę drobiu. Wygląda na to, że więcej czasu spędzają przy pieleniu niż na sortowaniu poczty. Jak tłumaczą, w ten sposób odpoczywają od pracy, relaksują się i mają własną, zdrową żywność. Pół tysiąca pracowników poczty uprawia owoce i warzywa, w tym sałatę, bakłażany i pomidory. Na 90 tonach ziemi uprawy mają się tak samo dobrze, jak w każdym innym miejscu. Bierzmy z tego przykład.

Siedzicie w domu? Zabieramy Was na wirtualny spacerek po Polsce w cieniu koronawirusa

Narodowa kwarantanna sprawia, że wielu z nas nie może opuszczać domu. Postanowiliśmy więc pokazać Wam, jak pięknie rozpoczyna się wiosna w różnych zakątkach Polski. Zabieramy Was, bez wychodzenia z domu, na wirtualny spacer.

Zdjęcie dnia: Wiosenny las

Tak pięknie jest teraz w lesie. Nie zapomnijcie obserwować nas na Instagramie, aby codziennie zachwycać się zdjęciem nowego zakątka Polski:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @twojapogoda.pl

Imponujący system korzeniowy

Drzewo potrafi mieć imponujący system korzeniowy. Mogli się o tym przekonać mieszkańcy Tampy na Florydzie zaraz po przejściu Huraganu Irma. Huraganowy wiatr powalił wiele drzew, niektóre upadały unosząc całe trawniki.

Fot. Twitter / Paul Dellegatto @PaulFox13.
Fot. Twitter / Paul Dellegatto @PaulFox13.

Wyprawa w Wilcze Góry

Jeśli macie godzinkę wolnego czasu, to zachęcamy Was do obejrzenia fantastycznego filmu dokumentalnego o Bieszczadach, jednym z ostatnich dzikich miejsc w Polsce. Większość ujęć była kręcona wzdłuż doliny Sanu. Wielkie wrażenie robią zdjęcia zwierząt zmagających się z mrozem i śniegiem, a przede wszystkim wilków w swym naturalnym środowisku.

Najszczęśliwsze zwierzątko świata

Kuoka to jedno z najzabawniejszych zwierzątek na świecie. Na wolności żyje jedynie w Australii. Należy do rodziny kangurowatych. Jeśli jeszcze Was nie zachwyciło, to koniecznie musicie obejrzeć poniższy filmik. Nie ma nic bardziej uroczego niż kouka filmowana podczas śniadania :)

dalej