Wiadomości pogodowe

To będzie najcieplejsza Wielkanoc od 14 lat?

Dzisiaj, 09:10

Niektórzy obawiali się, że Wielkanoc, podobnie jak przed rokiem, minie pod znakiem śniegu. Jednak prognozy są dla nas wyjątkowo korzystne. Temperatura może sięgać w cieniu nawet ponad 22 stopni.

Kwiecień jednym z najcieplejszych. To dlaczego jest zimno?

Wczoraj, 10:27

W niektórych regionach naszego kraju kwiecień jest na najlepszej drodze do znalezienia się w pierwszej piątce najcieplejszych. Dlaczego więc jest tak zimno i znów musimy w domach podkręcać ogrzewanie?

Wróciła zima, już drugi raz tej wiosny. Zobaczcie zdjęcia

Wczoraj, 09:53

Mieszkańcy miejscowości położonych na terenach górzystych Sudetów, dzisiaj rano ujrzeli zimowe krajobrazy, już drugi raz tej wiosny. Jutro biało zrobi się również w miastach i wsiach leżących w Karpatach.

Krwawy Księżyc na niebie tuż obok Czerwonej Planety

Wczoraj, 08:10

Dzisiaj rano Księżyc wszedł w cień Ziemi przynosząc nam piękne, ale i niepokojące zjawisko. Mowa o zaćmieniu Księżyca, któremu tym razem towarzyszyła Czerwona Planeta, znajdująca się w opozycji.

Dzisiaj deszcz, burze, grad, a od jutra poprawa pogody

Wczoraj, 07:49

Dzisiaj kontynuacja niezdecydowanej pogody. Raz będzie się przejaśniań, innym razem chmurzyć, przelotnie padać deszcz i grad, a nawet grzmieć. Od jutra spodziewamy się stopniowej poprawy.

Gdy słychać wycie syren, a niebo jest granatowe

14 kwietnia 2014, 09:10

Przez następne trzy miesiące o bezpieczeństwie we własnym domu można zapomnieć. Zagrożenie czai się z powietrza. Gdy niebo zmienia kolor na granatowy i zaczynają wyć syreny, pozostaje chwila na ratowanie życia.

Do najmroźniejszej wsi świata wreszcie dotarła odwilż

14 kwietnia 2014, 08:23

Mieszkańcy wsi Ojmiakon, leżącej we wschodniej Syberii, doczekali się wreszcie pierwszego prawdziwego powiewu wiosny. Wczoraj po raz pierwszy od 6 miesięcy temperatura w cieniu była dodatnia.

Najpierw burze gradowe, a potem spadnie śnieg

14 kwietnia 2014, 07:11

W ciągu następnej doby czeka nas prawdziwa pogodowa karuzela. Po południu i wieczorem przejdą burze gradowe, w nocy temperatura spadnie w pobliże zera, a we wtorek rano krajobrazy mogą się zabielić.

Odkryto bakterie, które mają zdolność sterowania pogodą

13 kwietnia 2014, 08:24

Czy deszcz może powstawać dzięki żywym stworzeniom, które zostały porwane przez prądy powietrzne do atmosfery i chcą ponownie wrócić na ziemię? Naukowcy dokonali właśnie zaskakującego odkrycia.

Megatsunami może uderzyć w słynne kurorty wakacyjne

13 kwietnia 2014, 08:17

Wybierając się na wymarzony urlop warto wziąć pod uwagę czyhające na nas zagrożenia. Jednym z nich jest gigantyczne tsunami, które może uderzyć w momencie, gdy będziemy się wylegiwać na plaży.

Pogoda szaleje. Deszcz, śnieg i grad nawet na pustyni

12 kwietnia 2014, 10:52

Pustynne, spalone słońcem kraje północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, doświadczyły zjawisk, których nie pamiętają najstarsi mieszkańcy. W ich obliczu anomalie pogodowe nabierają nowego znaczenia.

Idzie rewolucja. Będziemy korzystać z energii błyskawic

12 kwietnia 2014, 09:18

Naukowcy znaleźli sposób na "łapanie" piorunów. Będzie można nie tylko chronić przed błyskawicami ludzi i zabudowania, lecz również ściągać je i korzystać z ich energii. Ale czy to się w ogóle opłaca?

Putin zakręci kurek z gazem. A co jeśli zima będzie sroga?

12 kwietnia 2014, 07:26

Widmo zakręcenia przez Rosjan kurka z gazem, wisi nad nami od lat. Tym razem jest jednak bliżej niż kiedykolwiek. Czy uda nam się przetrwać przyszłą zimę, jeśli okaże się ona dużo surowsza od minionej?

Dymiące morze wystraszyło turystów w Hiszpanii (wideo)

11 kwietnia 2014, 10:38

Do niecodziennego zjawiska doszło na plażach w mieście Alicante w Hiszpanii. Turyści, którzy ujrzeli dymiące morze, przestraszyli się, że doszło do zamachu z użyciem toksycznych gazów. Zobaczcie filmik.

Kolejne potężne wstrząsy od Ameryki aż po Oceanię

11 kwietnia 2014, 09:06

Potężne trzęsienia ziemi nawiedzają kolejne kraje. Papuę-Nową Gwineę na Oceanii, Nikaraguę w Ameryce Środkowej i Chile w Ameryce Południowej. 266 osób zostało rannych, zniszczonych jest blisko 100 budynków.

Szukaj wiadomości w archiwum