FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nowy hit turystyczny wśród Polaków? Bezpośrednie loty już uruchomione

Osoby, które regularnie podróżują do zachodniej Azji z pewnością będą mile zaskoczone. Polskie Linie Lotnicze postanowiły bowiem uruchomić bezpośrednie połączenie do jednego z najchętniej odwiedzanych państw tamtejszego regionu. Jest to kraina starożytnych tradycji połączonych z nowoczesnością!

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Nowe bezpośrednie połączenie w PLL LOT. Podróż będzie trwać tylko pięć i pół godziny

Niespełna miesiąc temu PLL LOT rozpoczął loty na nowej trasie z Polski do Arabii Saudyjskiej. Od teraz można skorzystać z aż trzech połączeń tygodniowo. Bezpośrednie loty z Warszawy do Rijadu trwają 5 godzin i 30 minut. Dzięki temu pojawiła się nowa możliwość podróżowania dla Polaków chcących zwiedzić ten kraj.

Arabia Saudyjska zachęca do odwiedzin nie tylko szeroką gamą krajobrazów: od górskich szczytów przez rozległe pustynie po malownicze plaże, ale również zróżnicowaną pogodą w zależności od regionu. Choć obowiązują pewne ogólne zasady podróżowania i przebywania w tym kraju, to warto zwrócić uwagę na różnice klimatyczne. Południowo-zachodnia część kraju charakteryzuje się klimatem półsuchym i to właśnie z tego powodu bardzo często jest wybierana przez turystów.

Region Aseer, położony u wybrzeża Morza Czerwonego w pasmie górskim Sarawat, słynie z zapierających dech w piersiach widoków i możliwości aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Jest to najdłuższe pasmo górskie w Arabii Saudyjskiej. Region ten wyróżnia się swoją wietrzną aurą oraz niższymi temperaturami, które latem sięgają średnio 24°C.

Co warto zobaczyć w Arabii Saudyjskiej?

Podróżujący mają możliwość odkrywania szlaków turystycznych wijących się przez bujne lasy i urokliwe doliny, a także podziwiania panoramicznych widoków ze słynnej kolejki linowej Al Soudah. Ogromne emocje budzą loty paralotnią pośród gór, skąd można podziwiać przepiękne krajobrazy.

Aseer, obszar bogaty w starożytną kulturę plemienną, znany jest z historycznej wioski Rijal Almaa, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO. We wrześniu odbywa się tam Festiwal Flowerman, który prezentuje kulturę plemienia Aseri oraz tradycję noszenia kwiatowych koron jako nakryć głowy.

Na południu Arabii Saudyjskiej znajduje się prowincja Al Baha, która przyciąga swoją urzekającą przyrodą. Odwiedzający mogą zachwycać się naturalnym pięknem i pięknie ukwieconym lasem Raghadan.

Thee Ain, które uważane jest za jedną z najważniejszych wiosek dziedzictwa kulturowego na Półwyspie Arabskim, z zewnątrz przypomina pojedynczy zamek. Region oferuje również możliwość zwiedzania majestatycznej góry Shada, skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Chłodna pogoda przez cały rok i słynna fabryka róż

Taif położony jest na wschodnich zboczach gór Sarawat, na wysokości około 1700 metrów nad poziomem morza. Jest to miejsce o chłodnym klimacie przez cały rok. Region określany jest jako „przyjaciel chmur". Miasto słynie z uprawy winogron, jagód, granatów, fig oraz róż Taif, które są cenione za swój długotrwały zapach.

Miasto jest jeszcze w dużej mierze niezbadanym regionem, więc stanowi idealne miejsce dla tych, którzy szukają ukojenia w chłodniejszym klimacie i urokliwym otoczeniu gór. Wizyta w fabryce róż Al Qahdi, z ponad 120-letnią historią pozwala zobaczyć, jak płatki róż są przekształcane w perfumy, wodę różaną i inne produkty.

Źródło: twojapogoda.pl.

prognoza polsat news