FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Oto najpiękniejsza plaża w Polsce. Nie ma tam turystów i parawanów

Leży 25 km na wschód od Łeby i 45 kilometrów na zachód od Jastrzębiej Góry. Słajszewo, bo o nim mowa, to zdaniem wielu osób najpiękniejsza plaża w Polsce. Nie ma tam tłumów, jak w innych popularnych kurortach turystycznych nad Bałtykiem. Ta niewielka kaszubska miejscowość słynie z pięknej plaży, która nawet w sezonie jest prawie pusta. Słajszewo będzie najlepszym wyborem dla turystów, którzy szukają prawdziwego relaksu na plaży, bez rozstawianych wszędzie parawanów i nadmorskiego zgiełku.

Fot. Freepik
Fot. Freepik

Niewielka wieś ze 150 mieszkańcami

W Słajszewie, małej wiosce w województwie pomorskim, mieszka tam nieco ponad sto osób. To miejsce przyciąga tych, którzy pragną ciszy i spokoju oraz nieskomercjalizowanego Bałtyku. Urok wsi podkreśla bliskość zielonego lasu i szerokiej, piaszczystej plaży pozbawionej prywatnych rezydencji z parawanów.

Mimo że Słajszewo nie należy nawet do średnich miejscowości pod względem wielkości, to turyści nie mogą narzekać. Przygotowane są dla nich różne formy zakwaterowania. Mogą nocować w gospodarstwach agroturystycznych, w domkach letniskowych i prywatnych apartamentach na wynajem.

Spacerując, można dotrzeć do szlaków pieszych na Wydmach Lubiatowskich oraz XIX-wiecznej latarni morskiej we wsi Sasino. W samej wiosce znajduje się stadnina koni, która pozwala rozpocząć przygodę z jeździectwem w malowniczej scenerii.

Atrakcje dla turystów w każdym wieku

W Słajszewie idealne warunki do aktywnego wypoczynku znajdują osoby ceniące ruch i naturę. Rozległe tereny sprzyjają długim spacerom, a leśne trasy są doskonałe dla rowerzystów. Stadnina koni pozwala na rozpoczęcie przygody z jeździectwem. Entuzjaści koni mają możliwość pogalopowania po plaży i kłusowania leśnymi ścieżkami.

Jest to wyjątkowe doświadczenie i z pewnością niejednej osobie zapadło już na długo w pamięci. Wczasowicze znajdą tam również sporo aktywności wodnych, które są dość typowe dla innych nadmorskich regionów.

Puste plaże nie tylko w Słajszewie

Słajszewo jest idealnym miejscem dla osób, które chcą naprawdę wypocząć nad morzem. Na próżno tam szukać zatłoczonych deptaków, budek z pamiątkami i zabawkami, które dopiero co wyjechały z chińskich fabryk. Trudno tam znaleźć również hałaśliwe atrakcje, czy usłyszeć muzykę, która zagłuszałaby szum morskich fal. Takich rzeczy tam nie ma. Zamiast tego jest natura, puszysty piasek pod stopami, morska bryza i zapach wilgotnego lasu. Ale to nie jedyna taka plaża w Polsce, bo jest ich więcej.

W Polsce można odkryć wiele spokojnych i klimatycznych nadmorskich miejscowości. Bez tłumu turystów można wypocząć w Gąskach w województwie zachodniopomorskim, Piaskach na Mierzei Wiślanej oraz Trzęsaczu obok Pobierowa. Warto pamiętać, że Bałtyk to nie tylko polskie wybrzeże.

Ciekawą ofertę prezentują również kurorty niemieckie oraz dynamicznie rozwijające się miejscowości wypoczynkowe na Łotwie i Litwie. Wysokie ceny i niepewna pogoda skłaniają wielu turystów do wybierania cieplejszych kierunków w południowej Europie. Włochy, Hiszpania i Turcja mogą jednak stać się zbyt upalne w kolejnej dekadzie, a to sprawia, że bałtycki klimat może okazać się o wiele lepszym wyborem.

Źródło: TwojaPogoda.pl.

prognoza polsat news