FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nowa pogoda na poniedziałek: będzie ciepło. Przewidywane burze w pięciu województwach

Deszczowy front, który przez cały weekend przetaczał się z zachodu na wschód Polski, właśnie opuszcza jego granice. Znika zachmurzenie, wracają też przyjemne, typowo letnie temperatury. Niestety tak szybka zmiana termiki w kraju stwarza realne szanse wystąpienia burz. Gdzie może zagrzmieć?

Fot. Freepik
Fot. Freepik

Jaka pogoda w poniedziałek 17 czerwca rano?

Poranek zapowiada się dość ciepło w całej Polsce. Krótko po świcie w całej Polsce wskazania na termometrach będą zbliżone do 19-20 stopni Celsjusza:

Fot. WXCHARTS

Warto odnotować też, że wysokie wskazania na termometrach wrócą też w wyższe partie gór. Przypomnijmy, że jeszcze w niedzielę w Tatrach w południe słupki rtęci były zbliżone do 12 kresek. Dziś już od świtu liczymy tam na 18-19 stopni Celsjusza.

Po wschodzie słońca zachmurzenie będzie utrzymywać się tylko w Polsce wschodniej:
● na Warmii i Mazurach
● na Podlasiu
● we wschodniej części Mazowsza
● na Lubelszczyźnie
● na Podkarpaciu.

Na szczęście z godziny na godzinę obłoki będą zanikać. W praktyce oznacza to, że już w godzinach okołopołudniowych w całej Polsce słońca z pewnością nie zabraknie.

Tak nagła zmiana w pogodzie nie pozostanie bez wpływu na nasze samopoczucie. Biomet niestety w większości kraju będzie na nas źle wpływał. Tylko w kilku województwach pogoda będzie dla nas obojętna:

Fot. TwojaPogoda.pl

Jaka pogoda w poniedziałek 17.06 popołudniem i wieczorem?

Będzie ciepło, a w kilku regionach wręcz bardzo ciepło. Trudno będzie wskazać województwa, gdzie słupki rtęci nie przekroczą granicy 20-21 stopni Celsjusza:

Fot. WXCHARTS

Najwyższe wskazania będziemy odnotowywać:

● na Dolnym Śląsku
● na Opolszczyźnie
● na Górnym Śląsku
● na Mazowszu
● w województwie łódzkim

Wszędzie tam 25-26 stopni na termometrach jest niemal pewne. W pozostałych województwach tylko nieznacznie chłodniej. Najniższe wskazania będą w pasie nadmorskim - tam tylko 19 kresek.

Popołudniem nad dzielnice zachodnie nasunie się zachmurzenie. Z nim przyjdą niewielkie komórki deszczowe, a wraz z nimi lokalne burze. Spodziewamy się, że może zagrzmieć:
● na Pomorzu Zachodnim
● na Pomorzu Gdańskim
● w województwie kujawsko-pomorskim
● w Wielkopolsce
● w województwie lubuskim

Ładna, słoneczna pogoda obroni się zwłaszcza:
● na Warmii i Mazurach
● na Podlasiu
● na Mazowszu
● w województwie lubelskim
● na Podkarpaciu
● w Małopolsce
● na Górnym Śląsku
● na Opolszczyźnie

Wieczorem i w nocy pogodnie już tylko w województwach południowych. Im dalej na północ, tym więcej chmur i większe ryzyko przelotnych opadów deszczu i burz. Po zachodzie słońca nadal będzie ciepło: od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Źródło: na podstawie danych WXCHARTS / TwojaPogoda.pl / opracowanie własne.

prognoza polsat news