FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda w sobotę: ależ to będzie dzień. Nad Polską jednocześnie słońce, upały, ulewy i burze

Tegoroczny czerwiec to miesiąc, który bez chwili zawahania się można uznać za dość nieprzewidywalny. Wysokie temperatury przeplatają się z wielkimi ochłodzeniami, ulewami deszczu i burzami. Na jakie warunki meteo możemy liczyć dzisiaj? Odpowiedź z pewnością zaskoczy wiele osób!

Fot. Freepik
Fot. Freepik

Pogoda na sobotę 15 czerwca: wreszcie są szanse na powiew lata!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że poranek będzie po prostu przepiękny. W całej Polsce szanse na zachmurzenie są zaledwie minimalne. Będzie też bardzo ciepło - zwłaszcza na zachodzie kraju. Krótko po wschodzie słońca spodziewamy się następujących wskazań na termometrach:

Fot. WXCHARTS
Pogoda 15 czerwca rano. Fot. WXCHARTS

Widać więc dość wyraźnie, że „bąbel ciepła” oprze się zwłaszcza o Dolny Śląsk, ziemię lubuską i Wielkopolskę. Tam już około godziny ósmej rano termometry pokażą nawet 23 stopnie Celsjusza. W pozostałych regionach tylko nieznacznie chłodniej, z wartościami zbliżonymi do 19-20 kresek.

Tak korzystna aura z pewnością przełoży się też na biomet. Ten w całym kraju będzie neutralny lub korzystny:

Fot. TwojaPogoda.pl
Biomet na 15 czerwca. Fot. TwojaPogoda.pl

Dopiero popołudniem, w dzielnicach zachodnich, pogoda zacznie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Jaka pogoda w sobotę popołudniem i wieczorem?

Piękną aurą w całym kraju będziemy cieszyć się do około godziny 13-14. Właśnie wtedy, znad Niemiec, wkroczy do Polski deszczowy front. Opady przetoczą się najpierw przez:

●       województwo lubuskie,
●       Pomorze Zachodnie,
●       Dolny Śląsk.

W tych trzech regionach może też padać najmocniej. Późnym popołudniem popada też na Pomorzu Gdańskim oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

Spodziewamy się, że do godziny 16-17, pełne zachmurzenie zepsuje warunki pogodowe:

●       na Pomorzu Gdańskim,
●       na Pomorzu Zachodnim,
●       w województwie kujawsko-pomorskim,
●       w Wielkopolsce,
●       na ziemi lubuskiej,
●       na Dolnym Śląsku,
●       w zachodniej części województwa opolskiego.

Można przyjąć, że od Górnego Śląska, przez ziemię łódzką, Mazowsze, po Warmię i Mazury na północy, będzie to naprawdę piękny, słoneczny dzień.

Co z temperaturami? W szczycie wskazania na termometrach (wreszcie) będą typowo letnie i wyniosą:

Fot. WXCHARTS
Pogoda 15 czerwca popołudnie. Fot. WXCHARTS

Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Wielkopolsce i na Górnym Śląsku. Tam do 25-26 stopni Celsjusza. W centrum i na zachodzie nieznacznie chłodnej (20-23 stopnie). Niższe wskazania pojawią się na zachodzie, co należy wiązać z zachmurzeniem oraz intensywnymi opadami deszczu.

Polscy Łowcy Burz ostrzegają o możliwości wystąpienia burz na styku deszczowego frontu i ciepłych mas powietrza zalegających w centrum kraju:

Fot. Polscy Łowcy Burz
Pogoda 15 czerwca burze. Fot. Polscy Łowcy Burz

Po zachodzie słońca i w nocy nadal będzie dość ciepło. Wskazania na termometrach będą mieścić się między 15 a 18 stopniami Celsjusza. Najcieplej na pograniczu Wielkopolski, Mazowsza i ziemi łódzkiej. Nie zanosi się na to, aby zachmurzenie i opady deszczu przedostały się dalej w głąb Polski, co nie oznacza, że na zachodzie, a zwłaszcza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, nie wystąpią lokalne ulewy.

Źródło: WXCHARTS / TwojaPogoda.pl / Polscy Łowcy Burz / opracowanie własne.

prognoza polsat news