FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na piątek: w tych trzech regionach spodziewamy się deszczu

Sporo wskazuje na to, że najbliższe kilkadziesiąt godzin przyniesie nam „małą stabilizację” w pogodzie. 14 czerwca wrócą typowo letnie temperatury, a na dodatek w niemal całym kraju zza chmur wreszcie wyjdzie słońce. Niestety, ale w trzech województwach z nieba może spaść też nieco deszczu.

Fot. Freepik
Fot. Freepik

Jaka pogoda w piątek, 14 czerwca?

Poranek zaskoczy nas wyrównanymi, oraz wysokimi (zwłaszcza w porównaniu do ostatnich dni) temperaturami: jak Polska długa i szeroka, krótko po wschodzie słońca termometry będą pokazywać od 15 do 17 stopni.

Pogoda 14 czerwca ranoPogoda 14 czerwca rano. Fot. WXCHARTS

Warto zwrócić też uwagę na to, że nad Czechami, Słowacją i Polską stworzy się niemal idealnie wolne od chmur okienko pogodowe. W piątkowy poranek słońca z pewnością nie zabraknie. Mało tego, trudno będzie wskazać region, gdzie obłoki wciąż będą dominować w pogodzie.

Nad większością kraju biomet będzie neutralny lub korzystny. Pogoda źle będzie wpływać na nasze samopoczucie tylko w regionach wschodnich i na Kielecczyźnie:

Biomet na 14 czerwca
Biomet na 14 czerwca. Fot. TwojaPogoda.pl

Warto zwrócić też uwagę na to, że dzisiejszy dzień z pewnością nie przyniesie nam porywistego wiatru. Warunki meteo do aktywności na świeżym powietrzu będą naprawdę dobre, zwłaszcza w centrum i na wschodzie.

Jaka pogoda w piątek 14 czerwca popołudniem i wieczorem?

Nie ma co liczyć na bardzo wysokie temperatury, jednak można przyjąć, że w niemal całej Polsce będą one zbliżone do 18-20 stopni. Odrobinę chłodniej tylko na Pomorzu Gdańskim - tam okolice 16-18 stopni.

Pogoda 14 czerwca popołudniePogoda 14 czerwca popołudnie. Fot. WXCHARTS

Niestety, z godziny na godzinę chmur będzie coraz więcej. Wkroczą one od zachodu i - jak szacujemy - około godziny 13-14 przekroczą nasze zachodnie granice. Około godziny 15 zachmurzenie będzie rozciągać się nad:
● Pomorzem Zachodnim,
● województwem lubuskim,
● Dolnym Śląskiem,
● zachodnią Wielkopolską,
● Opolszczyzną.

Front z obłokami będzie coraz bardziej przemieszczał się na wschód, nie napotykając na swojej drodze praktycznie żadnej blokady, na przykład ze strony układów wyżowych. Późnym popołudniem prawdopodobne opady deszczu. Spodziewamy się ich:
● na Dolnym Śląsku (zwłaszcza w okolicach Wałbrzycha, Bramy Lubawskiej i Gór Stołowych),
● w województwie lubuskim,
● na Pomorzu Gdańskim (tu deszcz najprawdopodobniej przetoczy się tylko przez tzw. pas nadmorski, czyli regiony znajdujące się w niewielkiej odległości od Bałtyku).

Wieczorem chmury zdominują niebo nad praktycznie całą Polską. Dopiero późno w nocy, z zachodu przyjdą pierwsze rozpogodzenia. Jakimi temperaturami pożegna nas piątek 14 czerwca? Całkiem przyjemnymi:

Pogoda 14 czerwca wieczórPogoda 14 czerwca wieczór. Fot. WXCHARTS

W niemal całej Polsce słupki rtęci będą pokazywać od 14 do 16 stopni. Chłodniej tylko w wyższych partiach gór: ● w masywie Śnieżki: 12 stopni,
● w Beskidzie Żywieckim: 12 stopni,
● w Tatrach: 9 stopni,
● w Beskidzie Niskim: 12 stopni,
● w Bieszczadach: 11 stopni.

Po pochmurnym wieczorze (a na zachodzie także i po południu), są spore szanse na to, że pogoda wynagrodzi nam tę niedogodność w sobotę! Sporo wskazuje na to, że będzie to naprawdę piękny, pogodny i co najważniejsze ciepły dzień!

Źródło: WXCHARTS / opracowanie własne.

prognoza polsat news