FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Hiszpania: temperatura radykalnie spadnie. W niektórych regionach do 13 stopni

Barcelona to jeden z popularniejszych kierunków wśród polskich turystów, którzy odwiedzają Półwysep Iberyjski. Mimo tego, że w Hiszpanii znajdziemy wiele innych, nieco bardziej nastawionych na urlopy regionów, to słoneczna Katalonia stale i niezmiennie pozostaje jednym z hitów - o każdej porze dnia i nocy! Jeśli wybierasz się tam w połowie czerwca, koniecznie weź ze sobą cieplejszą odzież i… parasol!

Fot. Freepik
Fot. Freepik

Spora zmiana pogody w Hiszpanii

Prognozy wskazują, że upały i piękne, bezchmurne niebo, utrzymają się nad Hiszpanią do niedzieli, być może poniedziałku. Później pierwsze skrzypce w pogodzie zacznie grać deszczowy front. Co gorsza, wraz z nim spodziewamy się znaczącego spadku temperatur!

O jakich wskazaniach na termometrach mówimy? W weekend nadal będzie ciepło. W wielu regionach słupki rtęci przekroczą 30 stopni.

Pogoda Hiszpania 15-16 czerwca Pogoda Hiszpania 15-16 czerwca. Fot. WXCHARTS

W zaledwie kilkadziesiąt godzin później, wskazania na termometrach będą już zupełnie inne:

Pogoda Hiszpania wtorekPogoda Hiszpania wtorek. Fot. WXCHARTS

Najgorsza sytuacja nie rysuje się jednak w Barcelonie, od której rozpoczęliśmy, a w regionach:
● Galicji,
● Asturii,
● Kastylia-Leòn.

Tam termometry pokażą od 12 do 16 stopni Celsjusza. W basenie Morza Śródziemnego, w tym w Katalonii cieplej (22-24 stopni), jednak ochłodzenie będzie więcej niż spore. Sytuacji nie ułatwiają też prognozowane ulewy, które przetoczą się przez całą północną część Hiszpanii:

Pogoda Hiszpania opadyPogoda Hiszpania opady. Fot. WXCHARTS

Sporo wskazuje na to, że kryzys w pogodzie potrwa do przyszłego piątku-soboty. Wtedy też wrócą charakterystyczne dla tego kraju, letnie upały.

Źródło: WXCHARTS / opracowanie własne.

prognoza polsat news