FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nowa prognoza pogody na środę: w tych dwóch regionach w Polsce będziemy notować dziś temperatury wiosenno-zimowe

Wszystkie znaki w pogodzie wskazują na to, że temperatury, jakie będziemy dziś odnotowywać, zaskoczą wiele osób. Mało tego! W części kraju bez obaw będzie można wyjść na dwór w koszulce z krótkim rękawem, ale w dwóch regionach Polski ciepła bluza, a być może i kurtka przyda się przez cały dzień.

Fot. Freepik
Fot. Freepik

Pogoda na środę 12 czerwca: „bąbel zimna” zaatakuje dwa regiony kraju

Powiedzieć, że sytuacja meteorologiczna nad Polską jest skomplikowana, to jak nic nie powiedzieć. Od dłuższego czasu cała Europa Środkowa to wręcz autostrada, którą przemieszczają się kolejne niże, którym zawdzięczamy liczne burze, ulewy i niewielką „stabilizację” w pogodzie.

W najbliższych godzinach trend ten niestety się nie zmieni. Mimo że front, któremu zawdzięczaliśmy ostatnie ulewy, wypełnia się właśnie nad Ukrainą, do naszych granic docierają już kolejne opady. A wraz z nimi zachmurzenie i ochłodzenie.

W godzinach porannych słońca nie zabraknie:
● na Pomorzu,
● w województwie lubuskim,
● na Warmii i Mazurach,
● na Podlasiu,
● na Mazowszu (zwłaszcza w centralnej i wschodniej części),
● w województwie lubelskim,
● na Podkarpaciu.

W pozostałych województwach pochmurnie. Najgorszej pogody spodziewamy się na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce. W tych regionach mogą występować też przelotne opady deszczu - w górach dość intensywne.

W całej Polsce poranek będzie zimny, ze wskazaniami, którym bliżej do marcowych, a nie do czerwcowych:

Prognoza na środę 12.06.2024Prognoza na środę 12.06.2024. Fot. WXCHARTS

Wczesnym rankiem wskazania będą dość wyrównane, zbliżone do 7-9 kresek w całym kraju. Tylko na Podkarpaciu nieznacznie cieplej - tam możliwe 11 stopni.

Pogoda w środę - tutaj popołudnie będzie bardzo chłodne

O ile w godzinach okołopołudniowych w całym kraju zacznie się ocieplać, tak zimno wciąż będzie utrudniać życie mieszkańcom Małopolski i Podkarpacia:

Pogoda na środę 12.06.2024 po południuPogoda na środę 12.06.2024 po południu. Fot. WXCHARTS

Najchłodniej będzie oczywiście w Tatrach: tam zaledwie 5 stopni Celsjusza! Na Pogórzach Przedtatrzańskich odrobinę cieplej, ze wskazaniami zbliżonymi do 7-9 kresek. Zimno wleje się też nad pozostałe części Małopolski i Podkarpacia. Nie ma co liczyć tam na więcej niż 12-13 stopni.

W pozostałych regionach Polski również chłodno (jak na czerwiec), jednak warunki będą o wiele bardziej komfortowe. Przykładowo na Górnym Śląsku liczymy na 17 stopni. Podobne wskazania także na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, Warmii i Mazurach, ziemi łódzkiej i na Mazowszu - tam lokalnie są szanse nawet na 20 stopni.

Nieco chłodniej także nad morzem: 14 stopni na Pomorzu to z pewnością nie są wartości, które ucieszą plażowiczów.

Popołudniem chmury zdominują niebo nad niemal całą Polską. Szanse na kilka słonecznych chwil rysują się tylko:
● na Pomorzu,
● w Wielkopolsce,
● na Dolnym Śląsku (uwaga, tu w regionach górskich może przelotnie padać),
● w województwie kujawsko-pomorskim,
● na Podlasiu,
● na Warmii i Mazurach.

W pozostałych częściach kraju pochmurnie. Z pewnością popada na pograniczu śląsko-małopolskim. Są spore szanse na to, że opady przez niemal cały dzień utrzymają się w Tatrach i Beskidzie Żywieckim.

Wieczór i noc zapowiadają się bardzo chłodne: w całej Polsce liczymy na około 6-8 stopni Celsjusza, jednak są spore szanse na to, że chmury wycofają się znad niemal całej Polski.

Źródło: WXCHARTS / opracowanie własne.

prognoza polsat news