FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Fatalna pogoda w długi weekend Bożego Ciała. W tych regionach lepiej zostać w domu

Pogoda w długi weekend Bożego Ciała w wielu regionach kraju może nam pokrzyżować plany wypoczynkowe. Będą burze, ulewy i wichury. Warto sprawdzić szczegółową prognozę.

Długi weekend Bożego Ciała z niebezpieczną pogodą. Fot. Windy.com
Długi weekend Bożego Ciała z niebezpieczną pogodą. Fot. Windy.com

Boże Ciało, które wypada w czwartek (30.05) rozpocznie długi weekend. Niestety, pogoda będzie kaprysić, miejscami może też stanowić zagrożenie dla tych, którzy będą wypoczywać na świeżym powietrzu.

Święto minie pod znakiem przelotnych, ale miejscami intensywnych opadów deszczu, połączonych z burzami, gradem i porywistym wiatrem na zachodzie, północy, południowym wschodzie i w górach. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów. Gorąco, od 25 do 28 stopni.

Prognoza pogody na Boże Ciało, 30 maja.

Drugi dzień długiego weekendu z mniejszą ilością opadów. W piątek (31.05) padać i grzmieć będzie na północy i miejscami na zachodzie, a także w górach. Najsłoneczniej na wschodzie. Jeszcze goręcej, od 27 do 30 stopni.

Prognoza pogody na piątek, 31 maja.

W sobotę (1.06) burze, miejscami gwałtowne, z deszczem, gradem i silnym wiatrem na zachodzie i południu. Poza tym będzie słonecznie. Najpiękniejsza i najspokojniejsza aura w centrum i na wschodzie. Gorąco, od 26 do 30 stopni. W opadach parno i duszno.

Prognoza pogody na sobotę, 1 czerwca.

W niedzielę (2.06) bez opadów już tylko miejscami na wschodzie i północnym zachodzie. Na większym obszarze będzie się chmurzyć, padać i grzmieć, chwilami gwałtownie. Nadal męcząca duchota, od 25 do 28 stopni.

Prognoza pogody na niedzielę, 2 czerwca.

Jeśli planujemy uczestniczyć w Boże Ciało w procesji, a w długi weekend wypoczywać na wolnym powietrzu na piknikach i wycieczkach, to warto zachować szczególną ostrożność i na bieżąco śledzić radary opadów i burz.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news