FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Majówkę nagle przerwą burze i ulewy. W tych regionach będzie bardzo niebezpiecznie

Koniec spokojnej pogody, zrobi się bardzo niebezpiecznie. Przed nami burze i ulewy, które codziennie będą się pojawiać w kolejnych regionach kraju.

Dalsza część majówki z deszczem i burzami. Fot. Pixabay.
Dalsza część majówki z deszczem i burzami. Fot. Pixabay.

W piątek (3.05) od przedpołudnia aż po wieczór przelotnych opadów deszczu, lokalnie połączonych z burzami, drobnym gradem i porywistym wiatrem, spodziewamy się miejscami na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Na pozostałym obszarze chmur przybędzie, ale deszczu one nie przyniosą. Temperatura pozostanie wysoka, od 22 do 25 stopni. W strefie opadów wilgotność powietrza wzrośnie, przez co może być parno i duszno.

Prognoza pogody na piątek.

Sobota (4.05) pod znakiem popołudniowych i wieczornych deszczy i burz już nie tylko na zachodzie i częściowo na południu, ale także na północy. Sumy opadów zwiększą się, lokalnie możliwe są ulewy.

Prognoza pogody na sobotę.

Najpóźniej deszcze dotrą do województw wschodnich, południowych i centralnych, dopiero w niedzielę (5.05). Temperatura do końca tygodnia utrzyma się na poziomie od 20 do 25 stopni w cieniu.

Prognoza pogody na niedzielę.

Od poniedziałku (6.05) wraz z opadami i burzami już w całym kraju nadejdzie też większe ochłodzenie, na północy kraju kolosalne, ponieważ temperatura nie przekroczy w najcieplejszym momencie dnia 5 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news