FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Kiedy znów będzie tak gorąco i słonecznie, jak w ostatnich dniach?

Ostatnie wyjątkowo wysokie temperatury, mimo, że były anomaliami, wyjątkowo przypadły nam do gustu. Nic dziwnego, że wypatrujemy kolejnych gorących i słonecznych dni. Prognozy mogą nas jednak zaskoczyć.

Kiedy znów będzie gorąco? Fot. Pixabay.
Kiedy znów będzie gorąco? Fot. Pixabay.

W środę (10.04) mamy ostre tąpnięcie temperatury. W większości regionów kraju za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego jest o 10-15 stopni mniej niż jeszcze we wtorek (9.04). Przeszywający chłód potęguje całkowite zachmurzenie, opady i porywisty wiatr.

W kolejnych dniach będzie się systematycznie ocieplać, wróci też pogodne niebo. Jedynie w weekend (13-14.04) może miejscami przelotnie i słabo popadać, jednak właśnie wtedy będzie najcieplej, od 15 do 20 stopni, a na południu do 22 stopni.

Będzie ciepło, jednak nie gorąco. Kiedy więc temperatura znów przekroczy 25 stopni? Niestety, nie prędko. W przyszłym tygodniu będzie naprawdę zimno, ponieważ w najcieplejszych regionach odnotujemy tylko 10 stopni, ale miejscami poniżej 5 stopni.

Szczególnie zimno będzie nocami i o porankach, gdy nadejdą przymrozki. Nie można też wykluczyć przelotnych opadów śniegu, głównie na terenach górzystych, ale sypnąć może też na północy i północnym wschodzie.

Przyjemne ciepło wróci dopiero na początku ostatniej dekady kwietnia. Wtedy termometry pokażą 25 stopni i więcej. Będzie gorąco, w dodatku słonecznie i sucho. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news