FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Najbliższe dni najgorętsze od 50 lat. Skończą się burzami, jakich jeszcze w tym roku nie było

W wielu regionach kraju przełom marca i kwietnia będzie najgorętszym od półwiecza. Po rekordowo wysokich temperaturach nadejdą jednak najgwałtowniejsze burze od początku tego roku, a wraz z nimi duże ochłodzenie.

Po rekordowym cieple nadejdą burze. Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl
Po rekordowym cieple nadejdą burze. Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl

Nad zachodnią Europą przez wiele następnych dni panować będzie rozległy cyklon, który sprowadzać będzie do Polski nadzwyczaj ciepłe powietrze znad Afryki. Temperatura z każdym dniem będzie rosnąć aż pobije historyczne rekordy.

Najcieplej będzie między Wielką Sobotą a Lanym Poniedziałkiem (30.03-1.04), kiedy w większości regionów kraju temperatura sięgnie lub przekroczy 20 stopni. Wyjątkowo ciepło będzie na południu, wschodzie i w centrum, od 20 do 25 stopni.

Prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną.

Nie można jednak wykluczyć, że lokalnie w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie temperatura przekroczy 25 stopni, co ostatnio w marcu zdarzyło się dokładnie 50 lat temu, kiedy w Nowym Sączu odnotowano 25,6 stopnia.

Prognoza pogody na Lany Poniedziałek.

Co więcej, stanie się to akurat podczas Wielkanocy, która zapowiada się nie tylko nadzwyczaj ciepło, ale też słonecznie. Jednak zdarzą się wyjątki. Zarówno w Niedzielę Wielkanocną, jak i w Lany Poniedziałek możliwe są popołudniowe i wieczorne lokalne burze.

Prognoza pogody na wtorek.

Ich intensywność może być duża z uwagi na napływ chwiejnej masy powietrza, która będzie sprzyjać pogłębionej konwekcji i rozwojowi chmur burzowych, które poza piorunami nieść będą też ulewne deszcze, grad i porywisty wiatr.

W dodatku we wtorek (2.04), a więc w dzień po świętach, nastąpi większe załamanie pogody. Przejdą burze, ulewy, a temperatura spadnie o ponad 10 stopni. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy zaledwie od 5 do 10 stopni. Zrobi się przeszywająco zimno.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news