FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nad Polskę nadciągają burze gradowe. Uderzą po wyjątkowo ciepłym dniu

Przed nami bardzo nietypowa pogoda, jak na marzec. Nagle zrobi się wyjątkowo ciepło i wtedy uderzą burze z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Kiedy i w których regionach kraju?

Nadchodzą burze gradowe. Fot. Pixabay.
Nadchodzą burze gradowe. Fot. Pixabay.

Piątek (15.03) zapowiada się jako najpogodniejszy i najcieplejszy dzień tego tygodnia. Jednak nie obejdzie się bez gwałtownych zjawisk. Przez większą część dnia spodziewamy się większych przejaśnień, a nawet rozpogodzeń.

Dopiero późnym popołudniem i wieczorem znad Niemiec nad zachodnie województwa dotrze front atmosferyczny, a wraz z nim przelotne opady deszczu, które jednak miejscami mogą być intensywne, połączone z burzami.

Prognoza pogody na piątek.

W ich trakcie może spaść do 15-20 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, lokalnie z gradem o średnicy do 1 centymetra oraz porywami wiatru do 60-70 kilometrów na godzinę. Mimo, że burze będą słabe, to jednak każda z nich może być potencjalnie niebezpieczna.

Na pozostałym obszarze do końca dnia będzie pogodnie i sucho. Termometry pokażą od 10 stopni na wschodzie przez 12-15 stopni w większości regionów do nawet 16-18 stopni na zachodzie. Nie można wykluczyć, że przy granicy z Niemcami, tuż przed nadejściem opadów i burz, będzie blisko 20 stopni.

Prognoza pogody na sobotę.

W nocy z piątku na sobotę (15/16.03) deszczowy front dotrze w głąb kraju i jeszcze przed świtem sięgnie wschodnich województw. To zapowiedź deszczowej i burzowej soboty (16.03), ale między kolejnymi falami opadów spodziewamy się przejaśnień. Grzmieć, lokalnie z ulewnym deszczem i gradem, może na południu, północy i w centrum kraju.

Utrzyma się jeszcze wysoka temperatura, od 9-11 stopni na wschodzie przez 12-14 stopni na przeważającym obszarze do 14-15 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news