FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wraca mróz i śnieg. Mieszkańcy tych regionów Polski zostaną zaskoczeni przez zimę

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Przekonamy się o tym w nadchodzących dniach, które w całym kraju przyniosą mróz, a miejscami także opady śniegu. Jednak za znoszenie nieprzyjemnej aury czeka nas nagroda. Jaka?

Ochłodzi się, wróci mróz i śnieg. Fot. TwojaPogoda.pl / climatereanalyzer.org
Ochłodzi się, wróci mróz i śnieg. Fot. TwojaPogoda.pl / climatereanalyzer.org

Pierwsza połowa tygodnia minie pod znakiem niewielkiego układu niżowego, który przyniesie nam przeważające zachmurzenie i opady, głównie deszczu, jednak miejscami także deszczu ze śniegiem i śniegu.

Powiewu zimy spodziewamy się w nocy z poniedziałku na wtorek (4/5.03) i we wtorek (5.03) na Podlasiu, Mazurach, Warmii i Pomorzu Gdańskim, gdzie deszcz będzie się mieszać ze śniegiem i może się dosłownie na kilka godzin zabielić. Warunki drogowe z powodu oblodzenia będą trudne.

Prognoza pogody na poniedziałek.

Podczas, gdy na nizinach śnieg nie zdoła się długo utrzymać, inaczej będzie w górach, gdzie temperatura będzie ujemna przez całą dobę. Niż zaciągnie też coraz to chłodniejsze powietrze, z temperaturami spadającymi za dnia poniżej 5 stopni, a w nocy i wczesnym rankiem w pobliże zera.

Prognoza pogody na wtorek.

Na północy i wschodzie, a lokalnie także na południu i w centrum, możliwe są przymrozki, na szczęście póki co niewielkie. Tradycyjnie największy mróz panować będzie przy rozpogodzeniach, a najmniejszy przy pełnym zachmurzeniu i opadach.

Prognoza pogody na środę.

Druga połowa tygodnia przyniesie nam nagrodę za znoszenie kaprysów aury. Po raz pierwszy od wielu tygodni w całym kraju, bez najmniejszych wyjątków, na niebie nie uświadczymy ani jednej chmury. Słońce na tle błękitu poprawi nam samopoczucie i doładuje wewnętrzne baterie.

Prognoza pogody na czwartek.

Jednak w pogodzie zawsze jest coś za coś. Słoneczna aura przy napływie powietrza ze wschodu oznacza duże dobowe wahania temperatury. Gdy nocami i o porankach będzie panować mróz do -5 stopni, a na północnym wschodzie do -8 stopni.

W ciągu dnia będzie się gwałtownie ocieplać i popołudniami możemy liczyć na temperatury wynoszące od 5 do 10 stopni, lokalnie nieco więcej. Słońce jednak sprawi, że odczuwalnie będzie cieplej, zwłaszcza, że wiatr nie powinien być zbyt dokuczliwy.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news