FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Cała Polska w kolorze czarnym. Taka anomalia zdarza się bardzo rzadko. Co nas czeka?

Zadziwiające rzeczy będą się dziać w pogodzie. Polska na mapach anomalii zmieni kolor na czarny. To oznacza coś, co zdarza się bardzo rzadko.

Kolor czarny na mapie anomalii oznacza, że średnia temperatura będzie nawet o 15 stopni wyższa niż zwykle. Fot. Wxcharts.com
Kolor czarny na mapie anomalii oznacza, że średnia temperatura będzie nawet o 15 stopni wyższa niż zwykle. Fot. Wxcharts.com

Ostatnio temperatura tak często jest wysoka, że nie robi już na nas większego wrażenia. Jednak to, co czeka nas w pogodzie w nadchodzący piątek (16.02) z całą pewnością normalne nie będzie i tym razem może wywołać zaskoczenie.

Nad niemal całą Europę napłynie niezwykle ciepłe powietrze z dalekiego południa. Termometry pokażą temperatury nawet o 15 stopni wyższe od tych, które w połowie lutego są normą. W godzinach popołudniowych w większości regionów kraju spodziewamy się powyżej 10 stopni.

Prognoza pogody na piątek.

Najcieplej będzie na zachodzie, południu i w centrum, od 10 do 13 stopni, a lokalnie 15 stopni i więcej. Szczególnie ciepło będzie na Dolnym Śląsku, w strefie działalności wiatru typu fenowego, który ogrzeje i osuszy powietrze nawet do 16-17 stopni.

Będzie jednak nie tylko nadzwyczaj ciepło, jak na połowę lutego, ale też słonecznie. Na południu, wschodzie i w centrum rozpogodzi się nawet do bezchmurnego, błękitnego nieba. Nieprzyjemne mogą się okazać tylko chwilami silniejsze podmuchy wiatru.

Zachęcamy do wykorzystania pogodowego okienka na aktywność na świeżym powietrzu. To świetny czas na długi spacer, bieganie lub przejażdżkę rowerową. Nacieszmy się powiewem wczesnej wiosny, bo końcówka tygodnia przyniesie nam ostre załamanie pogody.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news