FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wiemy, kiedy wróci śnieg i mróz. Zima nadejdzie błyskawicznie i wielu może zaskoczyć

Prognozy się wyklarowały i wiemy już, kiedy powinniśmy być przygotowani na powrót zimy ze śniegiem i mrozem niemal w całej Polsce. Atak nastąpi błyskawicznie i może wielu zaskoczyć. Dlatego warto sprawdzić pogodę.

Do Polski wraca zima. Fot. TwojaPogoda.pl
Do Polski wraca zima. Fot. TwojaPogoda.pl

Mijają już trzy tygodnie bez prawdziwej zimy, za to z wyjątkowo wysokimi temperaturami, które wielokrotnie na przeważającym obszarze kraju przekraczały 10 stopni. Śnieg w tym czasie pojawiał się rzadko, na krótko i tylko miejscami.

Dobra wiadomość jest taka, że przed nami jeszcze co najmniej tydzień aury, która będzie przypominała przedwiośnie, a nawet wczesną wiosnę. Termometry znów pokażą nawet 15 stopni, w wielu miejscach przy większych rozpogodzeniach.

Na większe zmiany w pogodzie poczekamy do ostatniej dekady lutego, gdy zacznie spływać znacznie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Na wschodzie spodziewamy się całodobowego mrozu, a na pozostałym obszarze tylko nieco powyżej zera za dnia i mrozu w nocy.

W większości regionów kraju spadnie śnieg, jednak nie będą to duże opady. Pokrywa śnieżna osiągnie grubość zaledwie od 1 do 3 centymetrów i nie utrzyma się dłużej niż przez 1-3 dni, jednak może kilkukrotnie na przemian formować się i roztapiać.

Nie będzie to ostra zima, lecz bardzo łagodna, chociaż zmusi nas do odśnieżania pojazdów i podkręcania ogrzewania. Nie wiemy jeszcze jak długo potrwa, ponieważ prognozy kończą się na przełomie lutego i marca, można więc oczekiwać, że przeciągnie się do początku przyszłego miesiąca.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news