FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Śnieżyce sparaliżują 7 województw. Drogi i chodniki zmienią się w wielkie ślizgawki

Nie tylko wichury będą paraliżować nasze życie w nadchodzących dniach. Do całego arsenału gwałtownych zjawisk dołączą też śnieżyce i zawieje śnieżne, które zmienią drogi i chodniki w ślizgawki.

Ostrzeżenie przed śnieżycami i zawiejami śnieżnymi. Fot. TwojaPogoda.pl
Ostrzeżenie przed śnieżycami i zawiejami śnieżnymi. Fot. TwojaPogoda.pl

W poniedziałkowy (5.02) wieczór, gdy wichura zacznie słabnąć, nad Pomorze nadciągną śnieżyce, przy silnych porywach wiatru zmieniające się w intensywne zawieje śnieżne, które mogą ograniczać widoczność na drogach poniżej 100 metrów.

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6.02) zawieje śnieżne dotrą nad Kujawy, Warmię, Mazury, Podlasie, Mazowsze i Lubelszczyznę. Utworzy się krótkotrwała pokrywa śnieżna o grubości od 1 do 5 centymetrów, a na wyżej położonych obszarach (morenach) do 10 cm.

Jednocześnie spadek temperatury poniżej zera sprawi, że zgromadzona wcześniej deszczówka i błoto pośniegowe zamarzną tworząc oblodzenie. Uprzedzamy, że drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku.

We wtorek (6.02) w godzinach porannych temperatura zacznie rosnąć, w dodatku nadejdzie deszcz, dlatego śnieg błyskawicznie się roztopi. To będzie szybki, ale intensywny atak zimy. Zachowajmy ostrożność.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news