FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Śnieżyce paraliżują wiele województw. Po nich nadejdzie siarczysty mróz. Sprawdź ostrzeżenia

Zima zaatakowała część kraju przynosząc intensywne opady śniegu. Doszło do paraliżu na drogach i lotniskach. W nocy nadejdzie siarczysty mróz. Sprawdź prognozę i ostrzeżenia.

Śnieżyce paraliżują południe Polski. Fot. TwojaPogoda.pl
Śnieżyce paraliżują południe Polski. Fot. TwojaPogoda.pl

Wtorek (28.11) w całej południowej części kraju przynosi ciągłe, chwilami intensywne opady śniegu. Do późnych godzin wieczornych i wczesnonocnych spadnie przeważnie od 5 do 10 centymetrów śniegu, lokalnie 15 cm, a na wyżej położonych obszarach nawet do 20 cm.

Temperatura przez całą dobę będzie ujemna, dlatego spadły śnieg nie będzie się roztapiać. W trakcie najbardziej obfitych opadów należy się spodziewać poważnych problemów w ruchu drogowym, ale też możliwe są opóźnienia i odwołania rejsów w portach lotniczych.

Przypominamy o usuwaniu śniegu z dachów na bieżąco, ponieważ może to grozić katastrofą budowlaną. Pod naporem mokrego śniegu możliwe są uszkodzenia drzewostanu, a co za tym idzie, także linii energetycznych. Będzie dochodzić do przerw w dostawach prądu.

Prognoza pogody na wtorek.

W nocy z wtorku na środę (28/29.11), gdy opady ustaną, a niebo rozpogodzi się, spodziewamy się gwałtownego spadku temperatury, ale też nasilenia się wiatru. Na większym obszarze kraju temperatura odczuwalna spadnie poniżej -10 stopni. Będzie bardzo mroźno.

Prognoza temperatury odczuwalnej na noc.

Nie zapominajmy o naprawdę ciepłej odzieży, w tym również rękawiczkach, szaliku i czapce. Przydadzą się także akcesoria do odśnieżania samochodu. Z powodu mrozu śnieg stanie się zbity i twardy, trudno go będzie usunąć.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news